Corona Virus Türkiye'de yok mu gerçekten?

O halde Kocaeli'de bir sıkıntı var. Hiç önlem alınmıyor, hatta sokaktaki birkaç insana virüsü dedim ve ne virüsü kardeşim dediler...
Mağarada yaşayan insanlar için genele vurmamak lazım :)

Ben teması kestim genel olarak her yerden. Özellikle AVM, market gibi yerlerde herkesin ellediği yerleri ellemiyorum örnek olarak. Toplu taşımada da mümkün olduğunca ellememek gerekiyor.

Mağarada yaşayan insanlar için genele vurmamak lazım :)

Ben teması kestim genel olarak her yerden. Özellikle AVM, market gibi yerlerde herkesin ellediği yerleri ellemiyorum örnek olarak. Toplu taşımada da mümkün olduğunda ellememek gerekiyor.
Sanırım sadece İstanbul'da dezenfekte işlemleri falan yapılıyor. Bizim burada yaşayan neredeyse herkes mağara insanı gibi. Burada virüs olsa ruhumuz duymaz :) Hastaneye gidecektim, lakin bu olaylar yüzünden kalabalıktan kaçınıyorum.

O halde Kocaeli'de bir sıkıntı var. Hiç önlem alınmıyor, hatta sokaktaki birkaç insana virüsü dedim ve ne virüsü kardeşim dediler.
Üzgünüm ama pek inandırıcı gelmiyor.

Yani ben Marmaray kullanıyorum. Ve temizlenmiyor diye yakınırdım hep. Ama son 2 3 haftadır vagonlarda da bir düzelme var.

İnsanlar da dikkat ediyor artık. Herkeste dezenfektan görüyorum.

İnip çıkarken, vagonda ya da asansörde tutamaçlara dokunmamaya çalışıyorlar. Maske takanlar da artmaya başladı.

Daha bilinçli bir toplum var artık.

Sağlık bakanı açıklama yaptı olma ihtimali çok yüksek diye. Alıştıra alıştıra söylüyorlar :D, yarın ilk vakalar çıkar. Okulların tatil edilmesi MEB ile görüşülecekmiş. Bu kadar ciddi olmasaydı gündeme gelmezdi heralde.

Üzgünüm ama pek inandırıcı gelmiyor.

Yani ben Marmaray kullanıyorum. Ve temizlenmiyor diye yakınırdım hep. Ama son 2 3 haftadır vagonlarda da bir düzelme var.

İnsanlarda dikkat ediyor artık. Herkesde dezenfektan görüyorum.

İnip çıkarken, vagonda ya da asansörde tutamaşlara dokunmamaya çalışıyorlar. Maske takanlar da artmaya başladı.

Daha bilinçli bir toplum var artık.
Hocam Kocaeli'den söz etmiştim. İstanbul'dan haberim var tabii ki, ancak burada öyle bir şey yapılmıyor. Görseniz sanki hiçbir şey yokmuş gibi yaşıyorlar.

Kocaeli için bir haber yapılmış, toplu taşıma kullanmıyorum ancak Türkiye gerek halk gerek devlet olarak bu tarz konularda artık daha hassas, orasını biliyorum.

Sağlık bakanı açıklama yaptı olma ihtimali çok yüksek diye. Alıştıra alıştıra söylüyorlar, yarın ilk vakalar çıkar. Okulların tatil edilmesi gündeme geldi. Bu kadar ciddi olmasaydı gelmezdi heralde.
Aynen alıştıra alıştıra :D (Allah sabır versin)

Kocaeli için bir haber yapılmış, toplu taşıma kullanmıyorum ancak Türkiye gerek halk gerek devlet olarak bu tarz konularda artık daha hassas, orasını biliyorum.

Burada dolmuşlar fazlaca var hocam. Onlara hiç bakılmıyor, metrobüslerden pek emin değilim ancak dezenfekte ediliyordur. Taksiler falan da bakılmalı aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı