Coronavirüse yakalandım

Merhabalar, iyi sosyaller!

Öncelikle bütün hikayeyi anlatayım. 8 Mart'ta annem eve hasta olarak geldi dışarıdan ve 10 gün kadar hastaydı. 13-15 Mart gibi babamla ben hasta olduk. Annem ve babam 22 Mart'ta test oldular. Babam pozitif, annem negatif çıktı. Dün yani 23 Mart'ta test oldum, 1 saat önce sonuç çıktı ve pozitif. "hayat eve sığar" isimli programda babamdan bulaştığı gözüküyor bana. Babam bayağı hafif geçiriyor hastalığı, sanki hasta değilmiş gibi. Bugün annem bir test daha olacak.

Hasta olduğum ilk günden beri yaşadıklarımı anlatacağım şimdi.

Tam net tarihi hatırlamıyorum ama 13-15 Mart gibi hasta oldum. İlk günler hafif veya orta seviye civarında bir baş ağrısı ve hafif boğaz ağrısı vardı. Parol gibi basit ağrı kesicilerle rahat bir şekilde geçiriyordum. İki veya üç gün öyle devam etti ve sonra baş ağrısı bayağı hafifleşti ancak boğaz ağrısı çok kötü bir şekilde arttı. Konuştuğumda bile canım acıyordu. Nefes alırken vesaire bayağı canım acıyordu. Üç gün kadar çok ağır devam etti. Her gün hafifleyerek azaldı ve şu anda hafif boğaz ağrım var. Bu hasta olduğum ilk veya ikinci gün bacağıma kramp girmişti. Hastalıkla alakasız olarak ve ağrısı iki gün devam etti. Ağrısı geçtikten iki gün kadar sonra corona hastalarında olan kas ağrısı her iki bacağımda da oldu. Bu sabah uyandığımda çok ağır mide bulantısı, baş ağrısı yaşadım ve çok fena ateşim vardı. Parol içtim ve 1 saat kadar yatarak bekledim. Baş ağrım azaldı ve mide bulantım geçti. Şimdi duş aldım, daha iyiyim.

Olup atlatanlar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ^^

Bende olmuştum ilk başta Annem'in teyzesi koronadan vefat etti ne yazık ki annemde cenazeye giderken belki koronayımdır başka kişilere bulaştırmayım diye test yaptırdı ve pozitif çıktı ailecek 6 kişiyiz ikizimle ben salona geçtik ben ve ikizim çok hafif atlattık sadece boğaz ağrısı vardı.

Merhabalar, iyi sosyaller!

Öncelikle bütün hikayeyi anlatayım. 8 Mart'ta annem eve hasta olarak geldi dışarıdan ve 10 gün kadar hastaydı. 13-15 Mart gibi babamla ben hasta olduk. Annem ve babam 22 Mart'ta test oldular. Babam pozitif, annem negatif çıktı. Dün yani 23 Mart'ta test oldum, 1 saat önce sonuç çıktı ve pozitif. "Hayat Eve Sığar" isimli programda babamdan bulaştığı gözüküyor bana. Babam bayağı hafif geçiriyor hastalığı, sanki hasta değilmiş gibi. Bugün annem bir test daha olacak.

Hasta olduğum ilk günden beri yaşadıklarımı anlatacağım şimdi.

Tam net tarihi hatırlamıyorum ama 13-15 Mart gibi hasta oldum. İlk günler hafif veya orta seviye civarında bir baş ağrısı ve hafif boğaz ağrısı vardı. Parol gibi basit ağrı kesicilerle rahat bir şekilde geçiriyordum. İki veya üç gün öyle devam etti ve sonra baş ağrısı bayağı hafifleşti ancak boğaz ağrısı çok kötü bir şekilde arttı. Konuştuğumda bile canım acıyordu. Nefes alırken vesaire bayağı canım acıyordu. Üç gün kadar çok ağır devam etti. Her gün hafifleyerek azaldı ve şu anda hafif boğaz ağrım var. Bu hasta olduğum ilk veya ikinci gün bacağıma kramp girmişti. Hastalıkla alakasız olarak ve ağrısı iki gün devam etti. Ağrısı geçtikten iki gün kadar sonra Corona hastalarında olan kas ağrısı her iki bacağımda da oldu. Bu sabah uyandığımda çok ağır mide bulantısı, baş ağrısı yaşadım ve çok fena ateşim vardı. Parol içtim ve 1 saat kadar yatarak bekledim. Baş ağrım azaldı ve mide bulantım geçti. Şimdi duş aldım, daha iyiyim.

Olup atlatanlar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. ^^
Geçmiş olsun tez vakitte iyileşmeniz umuduyla...

Bende olmuştum ilk başta Annem'in teyzesi koronadan vefat etti ne yazık ki annemde cenazeye giderken belki koronayımdır başka kişilere bulaştırmayım diye test yaptırdı ve pozitif çıktı ailecek 6 kişiyiz ikizimle ben salona geçtik ben ve ikizim çok hafif atlattık sadece boğaz ağrısı vardı.
Kuzeniniz ne alemde? Olay aklımdan çıkmadı ya. 😁

Hocam su için bol bol.
Meyve tüketimini arttırın.
Süt için.
Güneşlenin, dışarı çıkamazsınız ama en azından camdan güneşe doğru bakın. Belki D vitamini etkinleştirir.
Vücut ısınızı dengeleyin.
Motive edici şeyler düşünün.
Aklıma bunlar geliyor. İnşallah en kısa zamanda hasarsız bir şekilde atlatırsınız.

Geç cevap için özür dilerim ceza yemişim.
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun @Yiğit KAMURAY. Tez vakte atlatmanı umuyorum.
Üzüldüm hocam. Geçmiş olsun. 🙁
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun, geçirmesi çok zor oluyor mu?
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun bir bitmedi şu virüs ya.
Geçmiş olsun hocam.
Geçmiş olsun tez vakitte iyileşmeniz umuduyla...
Çok teşekkürler. ^^
Geçmiş olsun.
Sadece 1 gün yatakta kaldım genel bir vücut ağrısı vardı. Ertesi gün kendimdeydim. Kardeşim ve babamda aynı şekilde fakat annem 3 4 gün de zor atlattı. Yani bağışıklık sisteminiz kuvvetli ise korkulacak bir hastalık değil. Ben ve kardeşim ilaç kullanmadık hastalık boyunca.
Teşekkürler deneyiminiz için. ^^
Hocam ben de geçirdim, ne yazık ki ilk 4 gün cehennemden farksız bir işkence yaşadım.
Korona oldum bir sonraki gün oldu, ilaçlarımı alıyordum ve bir gün daha geçtim.

Sabah kalktım kemiklerimde korkunç derecede bir ağrı ve aşırı derecede hâlsizlik, baş ağrısı, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı böyle şeyleri yaşadım. Gece oldu banyoya gireyim dedim, banyodan çıkarken soğuk suya atılmış yavru kedi gibi titremeye başladım bir ara gözlerim karardı da gittim uyudum ben de.

Saat 7'de uyuyup sabah 14:00 gibi kalktım, 4 gün daha devam etti. Allah'a şükür atlattım 2 ay geçti üzerinden.

Geçmiş olsun sizede...
Size de geçmiş olsun hocam. Deneyimleriniz için teşekkürler. ^^
Hocam boğazım aşırı yanmasına rağmen öksürüyorsun en son artık ağzımı kapatıyordum öksürmemek için.
Ağrı koluma vurduğu için kolumu kullanamıyordum ve elim çok titriyordu.
Genel olarak sıcak/soğuk yiyeceklerin ayrımını yapamıyorsun çok kötü bir durum.
Bu arada halsizlik, baş ağrısı ve kusma vardı.
Deneyiminiz için teşekkür ederim. ^^
Hocam bir yerde duyduğuma göre nar coronavirüsü yok ediyormuş. Denemeye değer. Bir nar yiyin, portakal yiyin bol bol. Geçmiş olsun tekrardan.
Nar varsa yiyeyim portakal yedim. Severim her ikisinide. Teşekkürler. ^^
Başınız sağolsun hocam. ^^
Hocam su için bol bol.
Meyve tüketimini arttırın.
Süt için.
Güneşlenin, dışarı çıkamazsınız ama en azından camdan güneşe doğru bakın. Belki D vitamini etkinleştirir.
Vücut ısınızı dengeleyin.
Motive edici şeyler düşünün.
Aklıma bunlar geliyor. İnşallah en kısa zamanda hasarsız bir şekilde atlatırsınız.
Su zaten bol bol içerim. Meyve iyi tüketirim. Süt severim ancak nedense son zamanlarda içmiyordum içeyim. Dışarısı soğuk ve bulutlu güneş yok hocam. Teşekkürler hocam moralim zaten yüksek. ^^
Kuzeniniz ne alemde? Olay aklımdan çıkmadı ya. 😁
Konu atabilme ihtimaliniz var mı?

Geri
Yukarı