Corsair 275R Airflow incelemesi

Merhabalar, internette pek fazla incelemesi bulunmayan 275r airflow modelinin incelemesini yazmak istedim.

Malzeme kalitesi: çok üst düzey bir malzeme kalitesi olduğunu söyleyemeyeceğim. Tornavida işlemlerinde bazı yerlerinden sürtünmeden dolayı çizilince altından metal kendi rengini verdi. Onun dışında malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde.

Pratiklik: kablo yönetimi açısından gayet beğendim. Alan biraz dar ama işi biliyorsanız üstesinden gelebilirsiniz. Disk kızakları ve SSD çerçeveleri kablo yönetimine oldukça fazla katkı sağlıyor.

Havalandırma: açıkçası bu kadar havadar olabileceğini düşünmüyordum. Eski Full mesh kasamla arasında 10-15 derece arası soğutma farkı var. Tabii ayrı olarak kullandığım fanlarında etkisi olabilir, lakin kasanın havadar olduğu gerçeğini değiştirmez.

Artılar: ön taraftaki kapak görsellik açısından güzel bir görüntü sağlanırken aynı zamanda hava akışını kesinlikle engellemiyor. Ön taraftaki toz filtresinin manyetik ve çıkarılabilir olması epey güzel kolaylık sağlıyor. Üst tarafa 2 adet 140mm fan takma şansınız var. Kablo kanallarında bulunan silikon güzel bir görüntü ve kablo yönetimi sağlıyor.

eksiler: temperli camın çıkartılıp takılması tam bir işkence. Ne düzgünce çıkıyor ne de kolayca takılabiliyor. Çıkartıldıktan sonra takılması için resmen camı kastırmanız gerekli. Bu da epey zorluk yaşatıyor. HDD LED bağlantısı bu kasa üzerinde yok. Olması bir şeyi değiştirmezdi ama yine de olsa iyi olurdu. Yanında fan çoklayıcı verilmemesi bence bir eksi. 649TL eder mi evet kesinlikle eder.
Her güzelin kusuru vardır diyerek incelemesini bitirelim. Teşekkürler.

95E08279-6E13-4DAA-B134-495DF7287FF2.jpeg

A28DDC6D-BAB3-4D85-8417-6AC0ADC5C213.jpeg

F4E44921-3604-417A-B60D-258FFEA7C9C8.jpeg

E3938BA2-2C1F-4075-A3FF-AB5682794740.jpeg

883F589B-67A8-4474-BCD6-3F61B652F0AB.jpeg

Çok ağır :) takması sökme zor oluyor. Ağır olduğu için taktım. 4-5 aydır ellemiyorum :) bir de tek nokta oturuyor.

Az önce yan yatırıp takmayı deneyeyim denedim biraz daha kolay oldu. Aklınızda bulunsun. En kolay işi en zor hale getirmeselermiş çok iyi olacakmış :)

Geri
Yukarı