Corsair 4000D airflow vs. Corsair iCUE 465X RGB

Exinie

Kilopat
İkisi arasında kaldım, kasa alırsam ek olarak fan almak istemiyorum o yüzden fazla fanlı bir kasa arıyorum. 4000D modelinde bir tane fan var sanırım o da arkada yetmeyeceğini düşünüyorum ki şu anki kasamda yetmediğinin örneklerini çok görüyorum. iCUE 465X modelinde de ön tarafta 3 fan var arkada da fan yok, bu modeli alıp arkaya eski kasamın fanını takmayı düşünüyorum ama uyumlu olur mu bilmiyorum.

Amacım boşta hiç ses çıkartmayacak hava akışı iyi bir kasa almak, aynı zamanda tasarımı da güzel olmalı.

Başka kasa öneriniz var ise yazabilirsiniz 1000 TL bütçe olacak şekilde, Corsair olursa güzel olur tasarımını beğeniyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Fiyatına göre güzel kasa. 3 fan dahil geliyor.

Bu kasayı görünce öndeki fanları görmemiştim, siz söyleyince fark ettim.

Artık kafamda 275R Airflow almak veya CORSAIR iCUE 465X RGB alıp eski kasamdaki fanı arkasına takmak var, hala kararsızım.
"Corsair iCUE 465X RGB" alman daha mantıklı olur bence.
465X diyeceğim. RGB fanları var, kontrolcüsü bulunuyor. 4000D'ye göre daha hazır bir kasa. Emek istemez.
Artık kafamda 275R Airflow almak veya CORSAIR iCUE 465X RGB alıp eski kasamdaki fanı arkasına takmak var, hala kararsızım.

Peki bu yazdığım hakkındaki fikriniz nedir? :)

Ben 4000D'nin önü kapalı olanını alırdım zevkimden ötürü. @akavora attığı kasanın önü kapalı modeli var bende taş gibi kasadır. 3+1 fan sistemini kendim kurdum ve inanılmaz serin. Malzeme kalitesi olarak bayağı beğeniyorum. Airflow modeli daha yeni ve önü açık.

-cc-9011132-ww-gallery-275r-g-01.png

Ben 4000D'nin önü kapalı olanını alırdım zevkimden ötürü. @akavora attığı kasanın önü kapalı modeli var bende taş gibi kasadır. 3+1 fan sistemini kendim kurdum ve inanılmaz serin. Malzeme kalitesi olarak bayağı beğeniyorum. Airflow modeli daha yeni ve önü açık.

Yaptığınız 3+1 fan sistemini açar mısınız?

Örnek bir fotoğraf atabilir misiniz? Tam anlamadım.

Corsair 5000 serisi tanıtıldı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Exinie

275R Airflow kullanıcısıyım. Yeterli minimallikte bir kasa ama eksikleri var. Fanlar 3 pin, kontrolcüsü yok, üst tarafa sıvı soğutma düşüneceksen RAM'leri ona göre seçmen gerekiyor gibi bazı noktalar var. 465X bu açıdan fazlasıyla önde.

Sıvı soğutucu belki ileride olabilir ama yüksek ihtimalle olmayacak. Sıvı soğutmaya pek yana değilim ama güzel olabilir.

Geri
Yukarı