Corsair 4000D anakart montajı nasıl yapılır?

vivec

Kilopat
Arkadaşlar anakart montajı yapacağım ama emin olmak istiyorum.

A10ED9E8-D5DF-49A8-81B4-F37FCF1B8925.jpeg

Anakart vidalarını direkt bu daire içindeki alanlara takabilirim değil mi? Anakartın kısa devre yapmaması için pirinç yükseltme vidaları takılıyor kasaya normalde. Bu kasada direkt takılı mı gelmiş? Öyle gibi gözüküyor ama emin olmak istiyorum bir kere yıllar önce kısa devre yapmıştı yanlışlıkla çünkü fobi oldu o günden beri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anakart montajı yapacağım ama emin olmak istiyorum.

Eki Görüntüle 1588865

Anakart vidalarını direkt bu daire içindeki alanlara takabilirim değil mi? Anakartın kısa devre yapmaması için pirinç yükseltme vidaları takılıyor kasaya normalde. Bu kasada direkt takılı mı gelmiş? Öyle gibi gözüküyor ama emin olmak istiyorum bir kere yıllar önce kısa devre yapmıştı yanlışlıkla çünkü fobi oldu o günden beri.

O şekilde hocam anakartınızın boyutuna göre siz ayarlayın söküp ATX mini vs değiştirmeniz lazım sadece.

Anakartın ATX ise A yazan yerlere yükseltme vidası takacaksın, Micro ATX ise M yazanlara, Mini ITX ise I yazanlara.
Hocam sorum o değil tekrar açıklayayım altta daire içine aldığım kısımlar yükseltme vidası dediğimiz şey değil mi? Kasayı aldığımda direkt böyle çıktı. Anakart o daire içine aldığım uzun kısımlarla tam örtüşüyor direkt vidalama yapabilir miyim ekstra bir şey takmama gerek yok değil mi?
463C516D-CC09-4398-8F4A-9FDAC7016164.jpeg

Anakartın kasaya teması olmadığından ve daire içine aldığım vidaların bunu engelleyen pirinç yükseltme vidası dediğimiz şey olduğundan emin olmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı