Corsair 400R kasa hava akışını sağlama

BaserisX

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Corsair Carbide 400R kasam var. Toplam 3 adet 120mm fanım var. Daha önceden 2 fan önde takılı, kalan 1 tanesi de egzoz fan olarak sıcak havayı dışarı atacak şekilde ayarlamıştım. Bu beni tatmin etmedi çünkü önde ki 2 fan içeriye güzel hava vermiyor. Tam önünde 2 adet HDD var. Ondan dolayı içeriye hava girmiyor olabilir mi? Ayrıca öndeki 2 fanı alıp yukarı takıp üçünü de sıcak havayı dışarıya verecek şekilde ayarlarsam sorun olur mu? Bu 3 fanla en iyi hava sirkülasyonu nasıl sağlayabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Çok fan her zaman daha iyi hava akışı demek değildir. Sıcak aylardayız. Bunun sonucu olarak, ısı değerleriniz nedir? Kasa ve fan temizliği yaptınız mı? Bunları sorgulamak lazım öncelikle. Ayrıca kasanız dar bir yere soktuysanız, bu da bir etkendir.

Çok fan her zaman daha iyi hava akışı demek değildir. Sıcak aylardayız. Bunun sonucu olarak, ısı değerleriniz nedir? Kasa ve fan temizliği yaptınız mı? Bunları sorgulamak lazım öncelikle. Ayrıca kasanız dar bir yere soktuysanız, bu da bir etkendir.
Kasam ferah bir yerde. Isı değerlerim şöyle, işlemcim boşta 45 derece ama işlemci çekirdeği 57-60 arası. Ekran kartı 38 derece, HDD'lerden biri 43 diğeri 48 derece. Yük altında işlemci 67 ama işlemci çekirdeği 80lere kadar geliyor. Ekran kartı 55, HDD'ler 55-58 derece arası. Ayrıca kasamın içini daha dün temizledim.

Değerler normal sayılır. Hava sıcaklığı katar isek gayet normal. Stok soğutucu kullanıyorsanız daha kalite bir soğutucu alarak değerleri düşürürsünüz. Benim işlemcim 15 gün önce 73 dereceye kadar çıkıyordu, yeni soğutucu aldım. Şu anda maksimum 55 dereceyi gördüm. Fanlarınız yerini değitirmeyiniz. Standart olarak kalsın. 2 tanesi içeriye hava alacak şekilde, bir tanesi dışarıya hava atacak şekilde kalabilir.

Değerler normal sayılır. Hava sıcaklığı katar isek gayet normal. Stok soğutucu kullanıyorsanız daha kalite bir soğutucu alarak değerleri düşürürsünüz. Benim işlemcim 15 gün önce 73 dereceye kadar çıkıyordu, yeni soğutucu aldım. Şu anda maksimum 55 dereceyi gördüm. Fanlarınız yerini değitirmeyiniz. Standart olarak kalsın. 2 tanesi içeriye hava alacak şekilde, bir tanesi dışarıya hava atacak şekilde kalabilir.

HDD yüzünden içeriye tam hava vermiyor gibi geldi bana. Çünkü hava gelmesi gereken yere elimi koyuyorum elime hava gelmiyor. HDD'lere etkisi oluyor tabii ama içeriye tam hava gelmiyor. Stok soğutucu kullanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı