Corsair 465X fan bağlantıları nereye yapılır?

Daha fazla  
İyi geceler herkese. Kasam Corsair 465X. Anakartım MSI B450M'a Pro Max. Kasada 3 adet fan var ve bu fanların kablolarını nereye takmam gerekiyor? Fan kontrolcünün bir kablosunu doğrudan PSU'ya bağladım ama bu fan kabloları sanırım anakarta olacak. Fakat bulamadım yerini. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 109dccc9-103a-444b-bf3a-a821a1d698c5.jpg
    109dccc9-103a-444b-bf3a-a821a1d698c5.jpg
    163,1 KB · Görüntüleme: 109
iCUE 465X'te fan güç splitter'ı çıkmıyor diye biliyorum, herhalde üst model kasa olduğu için üst model anakartlar ile kullanılır mantığıyla splitter koymamışlar. Anakartında 3 kasa fan girişi yoksa ya anakartı değiştireceksin ya da fan splitter kablosu alacaksın.

iCUE 465X'te fan güç splitter'ı çıkmıyor diye biliyorum, herhalde üst model kasa olduğu için üst model anakartlar ile kullanılır mantığıyla splitter koymamışlar. Anakartında 3 kasa fan girişi yoksa ya anakartı değiştireceksin ya da fan splitter kablosu alacaksın.
[/QUOT

Ürün linki atabilir misiniz fan çoklayıcı için. Ne önerirsiniz?

Ürün linki atabilir misiniz fan çoklayıcı için. Ne önerirsiniz?
Şöyle bir şey iş görür sanırım, ama PWM hız kontrolünü tamamen yapabilir misin onu bilmiyorum :D.

Şöyle bir şey iş görür sanırım, ama PWM hız kontrolünü tamamen yapabilir misin onu bilmiyorum :D.

Pwm hız kontrolü nedir ya, ne garip iş bu. 1 fan destekler mi hiç anakart anlamadım.

Teknobiyotikten arkadaşın gösterdiği ürünü aldım. Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Benim anakart ASUS yazılımı ile fanları istediğim RPM hızında çevirebiliyorum. Mesela egzos fanını masaüstü kullanımında kapatıyorum. Tabii 465X için bir egzos fanı alırsan ve anakartındanda 1 giriş varsa hepsi aynı hızda dönecektir.

Geri
Yukarı