Corsair 5000X alınır mı?

Sığmayan bir şeyi neden önereyim :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu tür konuları gördüm ondan dolayı. Kesin sığar diyorsanız alayım ustam kusura bakma sen benden bilgilisindir ama hangi sistemi görsem 240 kullanmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu tür konuları gördüm ondan dolayı. Kesin sığar diyorsanız alayım ustam kusura bakma sen benden bilgilisindir ama hangi sistemi görsem 240 kullanmışlar.
Arctic’in koca radyatörü sığıyor. Normal radyatörleri pull push şeklinde kullanacak kadar boşluğu var.

Piyasada bulabileceğin en kalın sıvı soğutmayı üste rahatça takabiliyorsun.

364670.557f54a3abae803054716ba875644abe.1600.jpg

Bende dünden beri yeni kasa arayışındayım ve Corsair 5000 serilerine bakıyorum. Bir türlü karar veremedim haliyle güç kaynağımı da değiştireceğim ama RM850 olanı tercih ettim verimlilik vs. araştırdığımda daha iyi sonuçlar görüyorum. Yanlış bilgi mi bilmiyorum ama şu an piyasa da 2000₺'ye alınabiliyor. X serisi 500₺ daha fazla ve verimliliği daha düşük...
Bu kasayı alıp içini 6 tane fanla doldurursan hem güzel gözükür hem de hava akışı iyi olur.

Alternatif olarak daha ferah bir şey istiyorsan şu var.

Ses yalıtımlı istiyorsan şu var.
Phanteks p500 kasasına görmemiştim ve inceledim, an itibariyle satın aldım. Teşekkürler 😅

Son düzenleme:
Bu kasayı alıp içini 6 tane fanla doldurursan hem güzel gözükür hem de hava akışı iyi olur.

Alternatif olarak daha ferah bir şey istiyorsan şu var.

Ses yalıtımlı istiyorsan şu var.

Hocam sizce P600S mi P500A mı tercih edilmeli?

Hangisinden bahsediyorsunuz P500A mı?
Ben P500A'dan bahsediyorum ama P600S'de de olabilir ama muhtemelen ses yalıtımı sebebiyle biraz daha azdır çünkü fanların takıldığı yerin tasarımı aynı. Ben P500A DRGB modelini kullanıyorum. 3 Tane 140mm fanla geliyor. Bu uğultu mevzusundan dolayı 140mm olanları söküp 120mm fanlar taktım. Aslında bu fanları kasanın dışına çıkardığın zaman bu kadar gürültülü değiller ama fanların monte edildiği aşağıya uzunlamasına metal çubuk gibi olan kısım fanların önüne geldiği için vortex oluşturuyormuş, uğultu sesinin sebebi buymuş. Reddit'te bu şekilde bir yorum okumuştum. Yani bu ses fan rulmanı veya fan gürültüsü değil. Hava akımının yarattığı bir uğultu var ve katlanılmayacak seviyede. Corsair kasalarda fan pervanesinin denk geleceği kısımlar bu sebepten dolayı yuvarlak olur. Bu kasada bu şekilde tercih edilmiş. 140mm olarak ne fan takılırsa takılsın muhtemeln videodaki uğultu sesini yapacaktır. 9:47'de Sesi dinletiyor. 9:55'de de fanların takıldığı kısmı gösteriyor.

Corsair kasanın fan takılma yerinden bir örnek. Ses yapmaması için olması gereken yuvarlak pervane bölümleri.
corsa.PNG

Bu da P500A ve P600S. Aşağıya doğru inen aralıklı kısım bu sese sebep oluyor.
p55.PNG

p66.PNG

Geri
Yukarı