Corsair 5000X alınır mı?

Ben P500A'dan bahsediyorum ama P600S'de de olabilir ama muhtemelen ses yalıtımı sebebiyle biraz daha azdır çünkü fanların takıldığı yerin tasarımı aynı. Ben P500A DRGB modelini kullanıyorum. 3 Tane 140mm fanla geliyor. Bu uğultu mevzusundan dolayı 140mm olanları söküp 120mm fanlar taktım. Aslında bu fanları kasanın dışına çıkardığın zaman bu kadar gürültülü değiller ama fanların monte edildiği aşağıya uzunlamasına metal çubuk gibi olan kısım fanların önüne geldiği için Vortex oluşturuyormuş, uğultu sesinin sebebi buymuş. Reddit'te bu şekilde bir yorum okumuştum. Yani bu ses fan rulmanı veya fan gürültüsü değil. Hava akımının yarattığı bir uğultu var ve katlanılmayacak seviyede. Corsair kasalarda fan pervanesinin denk geleceği kısımlar bu sebepten dolayı yuvarlak olur. Bu kasada bu şekilde tercih edilmiş. 140mm olarak ne fan takılırsa takılsın muhtemeln videodaki uğultu sesini yapacaktır. 9:47'de Sesi dinletiyor. 9:55'te de fanların takıldığı kısmı gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair kasanın fan takılma yerinden bir örnek. Ses yapmaması için olması gereken yuvarlak pervane bölümleri.
Eki Görüntüle 1368388

Bu da P500A ve P600S. Aşağıya doğru inen aralıklı kısım bu sese sebep oluyor.
Eki Görüntüle 1368390
Eki Görüntüle 1368391

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

120mm fanlar ile sorununuz çözüldü mü? Eğer öyleyse alacağım. Çünkü tipi ve soğutması iyi.

Evet 120mm fanlarla ses sorunu yok. Büyük, geniş ve havadar bir kasa olması avantajı, airflow konusunda en iyi kasalardan. DRGB Olmayan modeli tavsiye ederim.

Süper. DRGB olmayan modeli neden tavsiye ediyorsunuz hocam? Bir de rica etsem Arctic soğutucunuzu gösteren bir fotoğraf alabilir miyim?

Drgb modeliyle arasındaki fiyat farkına üç adet 120mm fan alınabilir o yüzden demiştim. Drgb modelinin yanında gelen üç adet 140mm fan uğultu problemi yapıyor.

Çok teşekkür ederim dostum bu kasayı almama vesile oldun diyebilirim ancak fotoğraf olayını da eklersen çok sevinirim bana da bir yol göstermiş olursun :)

c78ca46f-a67c-45e4-ad60-09b543c4d124.jpg
33966372-5642-42c4-9fff-4e114659c56d.jpg

Kasanın iç genişliği yan yana iki tane ATX anakart kadar. Corsair 4000D'den bu kasaya geçince bana çok ferah gelmişti.

Hocam peki 140-140-120 yaparsak yine aynı sorun oluyor mu?
Önde 140mm fan olduğu sürece uğultu sesi olur hocam. Fan sayısına göre ses azalıp çoğalabilir ama yine de olur.

@balikeat 'in dediği gibi 360 mm destekliyor üste montajlı şekilde ben de aynı sıvı soğutma ile kullanıyorum. Yalnız Arctis LF II takarken, radyatör vida delikleri, kasanın bütün vida deliklerine denk gelmiyor, 4 tane vida deliğine denk geliyor o yüzden 4 vida denk gelirse neden böyle oldu diye şaşırma. 4 vida ile de gayet sağlam bir şekilde tutuyor yani hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

Geri
Yukarı