Corsair 850X PCIe güç pinleri yetersiz sayıda

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın. 3 tane 6+2 pin girişli 3080 ekran kartı alacağım ancak PSU kutusundan 2 tane 6+2 çıktı. Normalde 1 tanesinin ucunda zaten 2'li şeklinde oluyor bu şekilde kullanabilirim ancak sağlıklı değil diyorlar. Bunun için ayrı bir 6+2 pin alsam kullandığım PSU destekliyor mu? Ya da farklı bir yöntemi var mı?

PSU: Corsair 850X 80+ Gold.

Dosya Ekleri

• psu2.PNG
    psu2.PNG
    1,1 MB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlar altında psu'dan gelen pci-e kablosu 150 W güç verebilir. Siz 2 tane ayrı pci-e kablosuyla 300W güç sağlıyorsunuz karta zaten. Ayrıca anakart üzerindeki pci-e slotundan da gelen 75W var. Şimdi 375W güç verebiliyoruz ekran kartına. Bu kadar güç ile de o gpu'yu her türlü tam yükte çalıştırabilirsiniz.

Özetle; psu'dan gelen pci-e kablolarından bir tanesinin 2 çıkışını da gpu'ya, psu'dan gelen 2. pci-e kablosunun da tek 6+2 ucunu da gpu'ya takarsanız sorun kalmayacaktır. Ekstra bir şey almanıza gerek yok.

Yanlışım varsa düzeltin ama 2 adet 4+4 CPU bağlantısından bağımsız olarak 3 adet 6+2 pin desteğiniz mevcut. Güç kaynağı kutusunun içinde buna destek sağlayacak kablolar verilmiş olması gerek.
İçinden 2 tane 6+2 pinli kablo çıkıyor. 3 tane çıkmıyor ne yazık ki

Normal şartlar altında psu'dan gelen pci-e kablosu 150 W güç verebilir. Siz 2 tane ayrı pci-e kablosuyla 300W güç sağlıyorsunuz karta zaten. Ayrıca anakart üzerindeki pci-e slotundan da gelen 75W var. Şimdi 375W güç verebiliyoruz ekran kartına. Bu kadar güç ile de o gpu'yu her türlü tam yükte çalıştırabilirsiniz.

Özetle; psu'dan gelen pci-e kablolarından bir tanesinin 2 çıkışını da gpu'ya, psu'dan gelen 2. pci-e kablosunun da tek 6+2 ucunu da gpu'ya takarsanız sorun kalmayacaktır. Ekstra bir şey almanıza gerek yok.
Sleeve kablo kullanıyorumda. 2 kablodan da 1er tane sleeve kablo bağlı kullanıyordum normalde şimdi 1 tane asıl 6+2 olan kabloya 2 tane sleeve kablo bağlayıp çeksem sorun olmaz di mi?
Corsair RM850X miydi modeli? RTX 3080 Aorus Master modelinde 2 adet 8 pin bağlantı var.
İki kablonun bir ucu PSU, diğer ucu ekran kartı şeklinde yapabilirsiniz.
Suprim X alacağım onda 3 adet 6+2 istiyor. Bu nedenle sormuştum.
@ateykan0

Çok tuhaf. Çünkü bu imkanı size vermiş. Buradan çoğaltın diyor ama koymaması kötü olmuş.
Ana kartım Z490 Gaming Edge. 8+4 pin istiyor. 3 tane 6+2 pin bağlayabilir miyim yer kalıyor mu yani?

Sleeve kablo kullanıyorumda. 2 kablodan da 1er tane sleeve kablo bağlı kullanıyordum normalde şimdi 1 tane asıl 6+2 olan kabloya 2 tane sleeve kablo bağlayıp çeksem sorun olmaz di mi?
Sleeve uzatma kablolardan bahsediyorsak eğer; kaliteli uzatma kablolarsa sorun olmaz. Ben de o şekilde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı