Corsair Carbide 100R İçin Kasa Fanı Önerisi

axxiel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Kış aylarında sistem toplamıştım ve havalar soğuk olduğu için kasama ilave fan almamıştım. Malum havalar ısındı ve bende Adana gibi bir yerde yaşadığım için kasanın ön kısmına 2 adet fan almak istiyorum. Bunun yanında sormak istediğim başka bir şey de işlemci soğutucusu ile alakalı. Intel'in stok soğutucusu yeterli midir ? Yoksa ek olarak CPU soğutucusu da almalı mıyım?

Sistem özelliklerim;
İntel i5 7500 İşlemci
Kingston 8 GB 2133 MHZ Ram
Msi Gaming X Gtx 1050 ti Ekran Kartı
Corsair vs450 Güç kaynağı
WD Black HDD
Corsair Force LE 240 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan için bütçem 100-150 TL arasında. İşlemci için soğutucu sormamın nedeni aslında dün test yaptım 65 derece civarındaydı ve düşündürdü açıkçası. Tabii kasada fan olmamasından da kaynaklı olabilir hava akışı yok halihazırda. Önce kasaya fan alıp test edip sonra işlemci soğutucusuna yönelme kararı aldım.

Fan için bütçem 100-150 TL arasında. İşlemci için soğutucu sormamın nedeni aslında dün test yaptım 65 derece civarındaydı ve düşündürdü açıkçası. Tabii kasada fan olmamasından da kaynaklı olabilir hava akışı yok halihazırda. Önce kasaya fan alıp test edip sonra işlemci soğutucusuna yönelme kararı aldım.

Fan alıp test ettikten sonra duruma göre bakarsanız daha doğru olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı