Corsair Carbide Serisi 275 Kasa Fanı Tavsiyesi

4Kimmu

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Bu kasayı yeni aldım ve kasa fanı olarak ne tercih etmem gerektiğine emin olamadım, üste 120mm 2 tane sığa biliyor arka tarafta ki fan üstünde mevcut. Ön tarafta da 1 adet fan mevcut geldi öne de 2 tane daha fan takabiliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası çok belli bir bütçe yok aklımda ihtiyacım neyse onu almak istiyorum ha fanın tanesine 250 tl parada vermek de istemem tabi ama biraz üst seviye bir sistem toparladım ve ilk başta sıvı soğutmasız bir süre kullanmak istiyorum.O yüzden kasa fanlarını bi miktar kaliteli almaktan yanayım ama dediğim gibi ihtiyacım kadarını alsam yeterli. Sistem şu şekilde:
MSI Gaming X Trio GeForce RTX 2080 8GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 Ekran Kartı
AMD Ryzen 7 2700X 4.35GHz 20MB Cache Soket AM4 İşlemci
Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
MSI X470 Gaming PRO AM4 DDR4 DVI HDMI SATA 6GB/S M2 USB3.1 ATX
High Power 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Tam Modüler Güç Kaynağı
Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 Sata Ssd Disk 500GB
Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk
Corsair Carbide Serisi 275R Siyah ATX Temperli Cam Mid Tower Gaming Kasa

Aynı kasayı ben de kullanıyorum. Bir ön bir egzost olmak üzere iki stok fan var. Benim de düşüncem ön kısıma 2 adet Akasa Viper 140 mm takmak nasıl olur? Biri kule fanı, diğeri anakart M.2 ve ekran kartını soğutsun istiyorum. Yüksek CFM değerine sahip bir fan Viper. Soru şu;
İki Viper 140 fazla mı gelir?

Carbide 275R önü kapalı, yanlarda birer CM boşluk olan ve havayı kısıtlı bir yerden çeken kasa (bu konuda biraz pişmanım, bilseydim Carbide 275R airflow alırdım) 2 adet 140mm Akasa Viper bu sınırlı boşluklardan hava çekerken zorlanır mı? Ne kadar verimli olur?

Viper yüksek CFM fan olduğundan düşük CFM fanlardan gerektiğinde daha fazla içeri hava alacaktır. Isınan yüksek çaplı bir sisteme olması gereken bu çapta bir fan almak olur. Birde 275R ön kapağını satan olursa hiç kaçırma. Airflow modelinde değişen sadece bir ön kapak sonuçta eskisine de uyacaktır.

Corsair'a baktım ön kapak ve üst USB Power kısmı farklı, satılıyor fakat yurtdışı satıcısı. Amazon'da yok. Gidip sanayici arkadaşımla çözeceğim en sonunda :)
Bu arada sormayı unuttum, 2 adet Viper 140 mm takan var mı? İki fazla mıdır, ideal midir? Boşta ve yükte ses durumu normal fanlar gibi mi? Yoksa acayip bir ses problemi var mı? (Yani herhangi bir 140 mm fanın tam yükte çıkardığı ses kadar mı çıkarıyor, yoksa daha fazla mı?) Teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı