Corsair Carbide Serisi Spec-Delta fan bağlantısı nasıl yapılır?

Screenshot_14.png

Kırmızı ile işaretlediğim yere fan bağlantısını yapacaksınız. Kasanın içinden fan çoklayıcı çıkması gerek. Fanları önce çoklayıcıya bağlayın, sonra da çoklayıcının diğer ucunu işaretlediğim yere takın.

Evet, anakartınızda RGB çıkışı yok. Ancak kasa ile birlikte kontrolcü gelmesi gerekiyor. Kontrolcü ile kullanabilirsiniz.

20200622_012531.jpg

RGB kontrolü için ne yapmam gerekiyor? Ayrıca fanların hızını ayarlayabilme şansına sahip miyim ?Kasa'nın anlatım videosunda fan çoklayıcının 3PWM olduğunu 4PWM bağlantı olan anakartlarda hız konrolü yapılamayacağı söylendi.
Mayıs sonu gibi Vatan'dan almıştım. Kontrolcüyle beraber gelmişti. Hatta aynı ürünün kutu içeriğini bir video ile gösterdim aşağıdan bakabilirsiniz. Kontrolcü sadece renk modlarıyla alakalı işleri görüyor. aman aman bir renk modu yok zaten. kontrolcü fan hızını kontrol etmiyor ama bende gigabyte b450m s2h anakart var ve hem biosundan hem de masaüstünde "System Information View" adlı anakartın sitesinden indirebileceğiniz programla her türlü fan ayarını yapabiliyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mayıs sonu gibi Vatan'dan almıştım. Kontrolcüyle beraber gelmişti. Hatta aynı ürünün kutu içeriğini bir video ile gösterdim aşağıdan bakabilirsiniz. Kontrolcü sadece renk modlarıyla alakalı işleri görüyor. aman aman bir renk modu yok zaten. kontrolcü fan hızını kontrol etmiyor ama bende gigabyte b450m s2h anakart var ve hem biosundan hem de masaüstünde "System Information View" adlı anakartın sitesinden indirebileceğiniz programla her türlü fan ayarını yapabiliyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgi için teşekkürler. Ben bu anakart ile fan devir ayarını yapsam bana yeter ama sanırım yapamayacağım.
Hayır, sorun olmaz. Sadece fanları voltaj ile kontrol edersiniz.
Hocam kasayı aldım kurulumu yaptım fakat bilgisayarı açınca güç ışığı bir garip yanıp sönüyor bu normal mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı