Corsair Carbide Spec Delta ve Gigabyte B450M S2H Fan Girişi

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Merhaba. Elimde bu 2 ürün var. Takdir edersiniz ki Spec Delta 4 fana sahip ve anakart üzerinde sadece 1 tane sistem fanı girişi var. Bağlantılarını nasıl yapacağım? Mopex kablo ile PSU'ya bağlasam gürültülü olmaz mı? Veya 4 fanı birbirine bağlayıp bir girişe mi takacağım nasıl olacak o?

Çözüm
Acaba fanların çift yönlü molex kablosu var mı? O zaman birbirlerine bağlayıp tek bir çıkıştan bağlayamaz mıyım?
Yabancı bir youtube kanalında bilgisayar toplarken görmüştüm 3 fanıda molex ile tek psu molex'e bağlıyordu.
Hocam şuradan bakınca üzerinde sadece tek giriş var. Ama bu anakart sistem toplamalarda kullanılıyor ve yine aynı kasayla birlikte. Adamlar çoklayıcıyı kullanıyorlar mı? Yok mu başka yolu bunun. Daha çok para harcamak istemiyorum artık bütçemin üstüne çıktım zaten bayağı :(

Hocam şuradan bakınca üzerinde sadece tek giriş var. Ama bu anakart sistem toplamalarda kullanılıyor ve yine aynı kasayla birlikte. Adamlar çoklayıcıyı kullanıyorlar mı? Yok mu başka yolu bunun. Daha çok para harcamak istemiyorum artık bütçemin üstüne çıktım zaten bayağı :(
Merhaba;
Anakartın (Gigabyte oyun lan) yazıyor ethernet giriş soketide diyebiliriz.
Onun arkasında system fan 3 yazıyor sanırım yani 3 adet fan bağlatısı yapılabiliyor yanlış görmediysem.

Acaba fanların çift yönlü molex kablosu var mı? O zaman birbirlerine bağlayıp tek bir çıkıştan bağlayamaz mıyım?

Merhaba. Şu tür bir fan çoklayıcı işinizi görür diye düşünüyorum.

Hocam çoklayıcının sitesinde yorum okudum da 3 pinlilerde hız kontrolü yapamıyormuşum. Kasadaki fanların hepsi 3 pinli. Buna uygun bir çoklayıcı biliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı