Corsair CS550M vs TX650 vs CV550

Footslocker

Hectopat
Arkadaşlar Corsair güç kaynaklari hakkında bilgim yok. Elimde eski sistemlerimden kalma bu 3 güç kaynagi var. Yeni bir sistem kuracagim. Grafik karti RX 6600. Sizce hangisini kullanmaliyim? Kalite olarak hangisi daha iyi?

RX 6600 için AMD sayfasında 450Watt güç kaynağı öneriyor. En güçlüsü TX 650, ona taksan fazlasıyla yeterli olur. Daha az ısınır ve daha az gürültü oluşturur.

TX 650 Altın sertifikalı, diğerler ikisi Bronz. Altın sertifikalı olması içindeki bileşenlerin daha kaliteli olduğunun göstergesidir.
Benim TX650 için Corsair sitesinde Bronze diye geçiyor ama for High Performance PC ibaresi var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240113_090925_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240113_090925_Samsung Internet.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 10
Gold olan modeli değil zaten evet. Güncel modeli Gold.

Gold ile Bronze arasında fark neden kaynaklanıyor o zaman?

Benim TX650 için Corsair sitesinde Bronze diye geçiyor ama for high performance PC ibaresi var.

Benim baktığım site yanlış göstermiş, Bronze'dur o zaman.

Tx 650, 650watt güç sağlıyor. Bunun anlamı içinde daha yüksek kapasitede kondansatörler var ve kondansatörler daha çok elektrik yüküyle yüklenebileceğini gösteriyor.

İçindeki parçanın kalitesi hakkında bu tek başına bir anlam sağlamaz ama diğer güç kaynaklarını sisteme taktığında, istenen gücü daha yüksek kapasiteli kondansatörlerin daha fazla yükleneceğinden daha kolay şekilde vereceğini. Bu nedenle daha az iş yapıp daha az ısınacağını ve daha az ısındığı için fanın daha az devirde çalışıp daha az fan gürültüsü yapacağını söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Gold ile Bronze arasında fark neden kaynaklanıyor o zaman?

Verimlilik ile alakalı bir konu. Normalde iki tane güç kaynağına uzaktan bakınca örneğin bronze ve gold sertifika görüyorsanız aşağı yukarı hangi kalitede oldukları hakkında bilgi verir ama durum her zaman bu şekilde değil. Gold sertifikalı olup berbat olan modeller de var.

Geri
Yukarı