Corsair CV650 Plus Bronze'da CW var

Ayreminis

Hectopat
Herkese merhabalar,

Umarım herkesin sağlığı yerindedir.

Konu teknoloji olunca kapısını çaldığım tek foruma bir şey danışmak istedim. Bu konuda bir sürü de başlık açıldı, biliyorum ama yine de güncel bir fikir almak istedim. Affola. 1 aylık bir sistemim var. Oyuna başladığım anda PSU'dan ince, tiz bir "buzz" ya da vızıltı sesi geliyor. Sadece oyun oynarken geliyor. Mesela ana menü ya da diğer faaliyetlerde sessiz. Sadece oyunca girince alıyorum bu sesi. Öyle yüksek bir ses değil. Odada sıfır ses varken seçiliyor. Fareyi hareket ettirirken sesin de tonu biraz değişiyor hatta. Bunun Coil Whine olduğunu öğrendim. Ekran kartımda böyle bir ses yok. Standart çalışıyor. Bu ince sesin PSU'dan geldiğini hem kulağımla, hem de ses kaydı ile tespit ettim.

GPU 2060S, PSU'da Corsair CV650 Plus Bronze. Herhangi bir ısınma, performans, shutdown, koku vs yani bir sorun yok sistemde. Sadece oyunda şu tiz ses. Bunun için garanti vs süreciyle uğraşmalı mı? Linus ya da Technopat'ta hiçbir öneminin olmadığı, hiçbir şeyi etkilemedi söylenmiş. Yani 15-20 iş günü beklemeye girmek istemiyorum çünkü profesyonel tercümanım, sistemle aynı zamanda iş de yapıyorum. Dükkanı kapamak demek bu benim için. Garanti sürecinde "bir şeyi yok" deyip PSU'nun daha da hırpalanması veya yeni PSU'da da bu sesin çıkması çok muhtemel sanırım, çok fazla örneği var bu şekilde çünkü. Yani, hemen hemen herkes normal diyor.

Uzun post için üzgünüm. Ne dersiniz? Kulaklığını tak, işine bak mı, yoksa üstüne düş mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ses hocam, sisteme zararı yok.

Eğer sesten fazla rahatsız oluyorsanız garantiye gönderebilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Rahatsız edici düzeyde çok değil, sessiz ortamda duyulabilir düzeyde. O da sadece oyun oynarken. "Çok rahatsız oluyorum, garantilik bu" gibi bir durumum yok açıkçası, sisteme bir zararı yoksa kalabilir, takılmam
Bu konuyu up'ladığım için üzgünüm, bugün niyeyse bu ses kulağım çok takıldı. Yani sistemimde gram fan sesi, ısınma yok, dört dörtlük sistem, şu cızıltı mahvediyor işitsel manzaramı. Garanti ya da iade sürecine sokmaya karar verdim. Sinerji'den alınan bir sistemdi. Nasıl bir süreç işler tahminen? Sinerji'ye durumu izah edip ses kaydı da attım, cızıltının ses kaydını. "Gönderin" derlerse sanıyorum komple sistemi göndermeme gerek yok ki o riski göze alamam. Kargolara güvenim -1000. Taa Mersin'den İstanbul'a hırpalanmasın.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. Rahatsız edici düzeyde çok değil, sessiz ortamda duyulabilir düzeyde. O da sadece oyun oynarken. "Çok rahatsız oluyorum, garantilik bu" gibi bir durumum yok açıkçası, sisteme bir zararı yoksa kalabilir, takılmam.
Bu konuyu up'ladığım için üzgünüm, bugün niyeyse bu ses kulağım çok takıldı. Yani sistemimde gram fan sesi, ısınma yok, dört dörtlük sistem, şu cızıltı mahvediyor işitsel manzaramı. Garanti ya da iade sürecine sokmaya karar verdim. Sinerji'den alınan bir sistemdi. Nasıl bir süreç işler tahminen? Sinerji'ye durumu izah edip ses kaydı da attım, cızıltının ses kaydını. "Gönderin" derlerse sanıyorum komple sistemi göndermeme gerek yok ki o riski göze alamam. Kargolara güvenim -1000. taa Mersin'den İstanbul'a hırpalanmasın.

Bence CV650 almayı düşünüyordum önümüzdeki günlerde, yıkıldım şu an, CW olmayan adam akıllı ucuz bir PSU yok mu ya?

Geri
Yukarı