Corsair CX vs High Power

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün vatan gittim yakında sistem toplayacağım için bir bakayım buradaki istediğim parçalar varsa buradan alırım diye, gittim gayet güzel her istediğim var ama güç kaynağı olarak High Power 600W 85+ Bronze 45A Single Rail Aktif PFC seçtim orada sadece Corsair'in CX serisinin 80+ plus 750w vardı. Sizce arada bir fark olur mu? CX alsam ve birde işlemci de AMD RYZEN 5 1600 AM4 16MB alacağım vatanda AMD RYZEN 5 1400 AM4 8MB var yani kısacası aralarında ne fark olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Vatan'dan almanızı fiyatları yüksek tuttuğu için önermiyoruz. Onun yerine Nanokatolog gibi sitelere yönelmenizi öneririm. Kargoda biraz gecikme olabiliyor ama orayı sosyalce öneriyoruz.

Yeni nesil işlemci ve ekran kartlarına bakıldığında 650W genel olarak fazla geliyor. İki güç kaynağı arasındaki farkları bilemiyorum ancak işlemci hakkında yorum yapmak istiyorum. R5 1600 güçlü bir işlemcidir, 1400 de öyle. Sanırsam fiyat farkı (Nanokatolog gibi sitelerde) fazla yüksek değil ve ben 1600 tercih ederdim. Ekran kartı olarak 1050 Ti, 1050 gibi kartlar tercih ediyorsanız 1600 almayın. Hatta 1400 de alınmayıp RX 570 + G3258 gibi bir kombinasyon da yapılabilir.

İnşAllah toplayacağınız sistem için gerekli araştırma yapmışsınızdır, işlemci-ekran kartı gibi şeylerden bahsediyorum. Toplayacağınız sistemi de Vatan'dan yapmanızı önermiyorum.

Öncelikle kafanızdaki sistemi, bütçenizi buraya yazın. Diğer bileşenleri bilmeden git R5 1400 veya 1600 al diyemeyiz.

Soruya gelecek olursak; Corsair CX yük altında cızırtı yaptığı söyleniyor. Ben o yüzden önermiyorum. O fiyatlarda bu ürün çok daha iyidir. Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi

Öncelikle Vatan'dan almanızı fiyatları yüksek tuttuğu için önermiyoruz. Onun yerine Nanokatolog gibi sitelere yönelmenizi öneririm. Kargoda biraz gecikme olabiliyor ama orayı sosyalce öneriyoruz.

Yeni nesil işlemci ve ekran kartlarına bakıldığında 650W genel olarak fazla geliyor. İki güç kaynağı arasındaki farkları bilemiyorum ancak işlemci hakkında yorum yapmak istiyorum. R5 1600 güçlü bir işlemcidir, 1400 de öyle. Sanırsam fiyat farkı (Nanokatolog gibi sitelerde) fazla yüksek değil ve ben 1600 tercih ederdim. Ekran kartı olarak 1050 Ti, 1050 gibi kartlar tercih ediyorsanız 1600 almayın. Hatta 1400 de alınmayıp RX 570 + G3258 gibi bir kombinasyon da yapılabilir.

İnşAllah toplayacağınız sistem için gerekli araştırma yapmışsınızdır, işlemci-ekran kartı gibi şeylerden bahsediyorum. Toplayacağınız sistemi de Vatan'dan yapmanızı önermiyorum.

Öncelikle kafanızdaki sistemi, bütçenizi buraya yazın. Diğer bileşenleri bilmeden git R5 1400 veya 1600 al diyemeyiz.

Soruya gelecek olursak; Corsair CX yük altında cızırtı yaptığı söyleniyor. Ben o yüzden önermiyorum. O fiyatlarda bu ürün çok daha iyidir. Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi

Öncelikle olay biraz yanlış anlaşılmış, vatanın sitesi değil vatan bayisine gittim sistemimi istemişsiniz alta yazdım. Konuya gelecek olursak sitemime highpower alıcaktım maalesef vatanda bulamadım onun yerine adam bana corsair cx 750w 80plus güç kaynağı önerdi ve demiştim yine yazıyorum amd ryzen 5 1600 yerine 1400 dedi bende sormak istedim ne kadar farkı olur toplayacağım sistem buydu:
AMD RYZEN 5 1600 AM4 İŞLEMCİ
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-ALPHA Kasası
High Power 600W 85+ Bronze 45A Single Rail Aktif PFC Siyah ATX ()
Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E250BW)
SEAGATE 3.5 2TB 7200 RPM 64MB SATA3 PC HDD ST2000DM006
GSKILL RipjawsV Kırmızı 16GB (2x8GB) 3000Mhz DDR4 CL15 Pc Ram F4
Asus Prime B350-PLUS B350 Ryzen AM4 3200Mhz OC DDR4 ATX Anakart
MSI GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 VGA

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı