Corsair CX600 vs PowerColor Red Devil RX 6750 XT yeterli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yavinas

Kilopat
Yer
İzmir
İşlemci: R5 5600X.
Anakart: MSI MAG B550 Gaming Edge Wi-Fi
RAM: 2x8 GB 3600 MHz Crucial Ballistic.
1x140 mm fan.
6X 120 mm ARGB fan.
1X 500 GB M.2 SSD.
1X 250 GB SATA SSD.
1X 1TB HDD.
1X DVD RW.
Corsair cx 600W 80+ bronz güç kaynağı.
Bu sisteme.

PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6750 XT ekran kartı 12 GB GDDR6 ekran kartı almayı düşünüyorum. Sizce PSU yeterli olur mu? Kart 250W harcıyor. Minimum 700W PSU denmiş. Yenilemek mi gerekli? Teşekkürler.​

Son düzenleme:
AMD kendi sayfasında 6750XT için 650Watt öneriyor ama 600Watt'da yetebilir. Kartı alınca deneyebilirsin bir sıkıntı çıkmaz.

Başka bir site 600Watt önermiş mesela.

Screenshot_1.jpg

AMD kendi sayfasında 6750XT için 650watt öneriyor ama 600Watt'da yetebilir. Kartı alınca deneyebilirsin bir sıkıntı çıkmaz.

Başka bir site 600watt önermiş mesela.

Eki Görüntüle 1440300

Başka bir site de dediğim gibi 250W vs. 700W satıcı ya sordum oda aynısını söyledi. PSU hesaplama sitelerinde daha düşük değerler çıkıyor. Çözemedim.

Başka bir site de dediğim gibi 250W vs. 700W satıcı ya sordum oda aynısını söyledi. PSU hesaplama sitelerinde daha düşük değerler çıkıyor. Çözemedim.
Bence dene alınca, mesela şöyle bir video var. RTX 2080, 450Watt ile çalışabiliyor. Muhtemelen 700Watt 4K çözünürlük için hesaplanmıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence dene alınca, mesela şöyle bir video var. RTX 2080, 450watt ile çalışabiliyor. Muhtemelen 700watt 4K çözünürlük için hesaplanmıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minimum denmesi beni şüpheye sevk ediyor. Bütçem de sadece ekran kartına yetiyor. Üstüne 1 TL. Bile veremem. Onun için önden araştırma yapmak istedim.

Konu günceldir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Bu kart oyunda 250-300W arası bir güç tüketir. Siz o önerilen güç kaynağı değerlerine bakmayın. Bol keseden sallanıyor. 600W bir güç kaynağı sistem için fazlasıyla yeterli gelir. Lakin elinizdeki CX600 güç kaynağı ne kadar zamandır kullanılıyor? Eski bir seri olduğu için yeni ya da sıfır olmadığını düşünüyorum.

Bu kart oyunda 250-300W arası bir güç tüketir. Siz o önerilen güç kaynağı değerlerine bakmayın. Bol keseden sallanıyor. 600W bir güç kaynağı sistem için fazlasıyla yeterli gelir. Lakin elinizdeki CX600 güç kaynağı ne kadar zamandır kullanılıyor? Eski bir seri olduğu için yeni ya da sıfır olmadığını düşünüyorum.

8-9 senedir bende. Çok fazla kullanmadım. Corsair 300r ile beraber almıştım. Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı.

Son düzenleme:
8-9 senedir bende. Çok fazla kullanmadım. Corsair 300R ile beraber almıştım. Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı.
Doğrudur. Yalnız güç kaynaklarının verimlilikleri de zamanla ister istemez düşebiliyor. Yorulabiliyorlar. Kağıt üstündeki W değeri yeterli gelecektir ancak yenilemenin zamanı da gelmiş.

Doğrudur. Yalnız güç kaynaklarının verimlilikleri de zamanla ister istemez düşebiliyor. Yorulabiliyorlar. Kağıt üstündeki W değeri yeterli gelecektir ancak yenilemenin zamanı da gelmiş.

Anlıyorum. Sharkoon SS-coolzero-750 750W 80+ Gold modüler güç kaynağı hakkında bilginiz var mı? Fiyat olarak çok iyi de kronik sorunu falan var mıdır?
Bir de bu ürün var. Onun fiyatı daha da uygun.

Sharkoon WPM Gold Zero 750W 80+ Gold 14 CM Fanlı ATX Güç Kaynağı​

Anlıyorum. Sharkoon SS-coolzero-750 750W 80+ Gold modüler güç kaynağı hakkında bilginiz var mı? Fiyat olarak çok iyi de kronik sorunu falan var mıdır?
İyi bir ürün. Ama yakın fiyatlarda XPG Core Reactor alma şansınız var. Çok daha kaliteli bir ürün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı