Corsair DDR4 Vengeance 2400 MHz RAM 2666 MHz'de çalışıyor

Orijinal adam

Kilopat
Kullanmış olduğum Corsair 2400 MHz 2 adet 8GB RAM'ler MSI B360 M Gaming plus anakarta geçtikten sonra otomatik olarak 2667 MHz'de çalışmaya başladı. RAM'lerin bu hız frekansında otomatik olarak yükselmesi normal midir? Ayrıca böyle çalışmaya devam etmeleri benim günlük kullanımımda herhangi bir problem yaratır mı? Oyunlarda ısınmalarda vs. diğer uygulamalarda?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gösterilen değerler tutarsız. BIOS güncellemesi varsa yapın. Daha sonra tekrar görsel ekleyin.
Ayrıca chipset sürücüsünü kurun;

İlginiz için öncelikle teşekkürler. MSI'ın websitesinden Bios'un son güncellemesini yükledim ayrıca intel chipset driverlarınıda yükledim ama sonuç maalesef değişmedi. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Bios ayarlarından RAM frekansını 2400 MHz'ye çekmeme rağmen görev yöneticisi halen 2667 MHz'ye takılmış durumda bozuk plak misali gibi :) Yabancı forumlarda görev yöneticisinin gerçek değerleri bazen yansıtmadığını söylüyorlar. CPU-Z ve BIOS değerlerine güvenebiliriz herhalde.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı