2666 MHz RAM 2400 MHz'de çalışıyor

gonan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2666 MHz RAM 2400'te çalışıyor. Anakart 2666 MHz destekliyor ve BIOS'tan 2666'ya aldığımda ekrana görüntü gelmiyor. Ancak kapat aç yapınca açılıyor ve RAM'ler 2133'te çalışıyor. BIOS'tan maximum 2400'e çekebiliyorum. Yoksa 2666'da çalışıyor da 2400 mü yazıyor?

Anakart: ASUS TUF H310 Gaming Plus
İşlemci: i3 8100
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 2666 MHz

dad.pngasdas.jpgasdasf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Dostum 2400 görev yöneticisinde. Acaba işlemciden mi kaynaklıdır? Sitesinde 2400 mhz yazıyor
Intel® Core™ i3-8100 Processor (6M Cache, 3.60 GHz) Product Specifications
Anakart destekliyorsa BIOS tan XMP açarak etkinleştirebilirsiniz. XMP açıksa nasıl olur bilmiyorum
Arkadaşın dediğii gibi XMP i aç.Biostan ramlere elle mhz ataması yapma.Bende elle ayarlayınca görüntü gelmiyor.XMP açık sadece.Çakışma oluyor yoksa.Dene bakalım sonuç ne olacak? Anakartın 2666 MHZ i destekliyor.Çalışması lazım

Arkadaşın dediğii gibi XMP i aç.Biostan ramlere elle mhz ataması yapma.Bende elle ayarlayınca görüntü gelmiyor.XMP açık sadece.Çakışma oluyor yoksa.Dene bakalım sonuç ne olacak? Anakartın 2666 MHZ i destekliyor.Çalışması lazım
Yok dostum ya olmadı. Büyük ihtimal işlemciyle alakalı bir durum. Teşekkürler yine de

İşlemciyle alakası yok. 2400MHZ destekleyen bir işlemciye, anakartın desteklediği frekansta RAM takabilirsiniz. Tabi tam verim alamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı