Corsair force 3 ile Bilgisayar Açılış Hızı

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar dün itibariyle format atıp; Asustan driverlarını kurduğum (ASUS - Anakart- MAXIMUS IV EXTREME-Z) bilgisayarım bu şekilde açılıyor. Sanki bana daha hızlı açılması lazım gibi geldi ? Windows 7 de sağ alttaki simgeler anında geliyordu ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk açılışta bu şekilde bir yavaşlık olabilir. Bende de oluşuyor arada. Ancak sistem biraz daha kararlaştıktan sonra, emin ol çok daha hızlı açılacaktır sistemin.

SSD'yi Windows 8 e takınca oldu. Windows 7 de çok daha hızlıydı.Yaklaşık 1 Yıllık SSD. Bilgisayarada yeni format attım yüklü program yok diyebiliriz. Kaspersky, Creative launcher, Origin . İşin ilginç kısmı bazen oluyorki bilgisayar açılıyor, defalarca Internet Explorer'a tıklıyorum, IExplorer 35 sn sonra 6 tane birden açıyor. Videodada dikkat ederseniz zaten IExplorer şu durumda bile baya yavaş açılıyor.

Firmware ve ssd için yapılacak bazı kurallar var bu kuralları araştırıp uygularsanız sorun ortadan kalkacaktır.Windows 8 yapılandırması da bu sorunlara yol açabiliyor doğru yapılandırılmış ssd ve biosla bu tür problemler pek yaşanmaz.

Sorunu OCZ Vector alarak çözdüm. :) Ancak Windows 7, Windows 8 den daha hızlı açılıyor buda benim nacizane tespitim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı