Corsair Force LE200 SSD düşük yazma hızı sorunu

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün SSD ve HDD'ye HD Tune ve CrystalDiskMark kullanarak test yaptım ve bu şekilde sonuçlar aldım. Sizce bu sonuçlar normal mi? SSD için yazma hızı sanki çıkması gerektiğinden çok düşük çıkmış gibi görünüyor, pek anlamadığım için buraya konu açma gereği hissettim. Normal değilse yapmam gereken işlemler neler?

crystaldiskmarkHDD.JPG
crystaldiskmarkSSD.JPG
hdtuneHDD.JPG
hdtuneSSD.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi detaylı olarak belirtin.

Test ettiğiniz HD Tune sürümü eski. 5.70 sürümü ile harddisk hariç tekrar aynı testleri gerçekleştirin ve SSD'nin health kısmını paylaşın. Yazılımın sürüm eskiliğinden kaynaklı bir hata yoksa SSD'nin okuma grafiği aşırı dalgalı. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Sisteminizi detaylı olarak belirtin.
  • Ryzen 5 1500x İşlemci
  • MSI B350 PC MATE Anakart
  • MSI RX 580 GAMING X 8G Ekran Kartı
  • Kingston Predator 8 GB 3000 Mhz RAM
  • Corsair Force LE200 240 GB SSD
  • Seagate Barracuda 1TB HDD
  • Cooler Master MasterWatt 600W 80+ PSU
Test ettiğiniz HD Tune sürümü eski. 5.70 sürümü ile harddisk hariç tekrar aynı testleri gerçekleştirin ve SSD'nin health kısmını paylaşın. Yazılımın sürüm eskiliğinden kaynaklı bir hata yoksa SSD'nin okuma grafiği aşırı dalgalı. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 deneme sürümüm bittiği için kullanamıyorum maalesef, HD Tune sürümünü güncelledikten sonra tekrar cevap vereceğim.

1 tane hasarlı sector var diyor. Diğer testleri de yaptım, aşağıdalar.
HDTunePro5.7HealthSSD.JPG
HDTunePro5.7SSD.JPG

Dosya Ekleri

• HDTunePro5.7ErrorSSD.JPG
    HDTunePro5.7ErrorSSD.JPG
    104,4 KB · Görüntüleme: 70
  • HDTunePro5.7ExtraTestsSSD.JPG
    HDTunePro5.7ExtraTestsSSD.JPG
    76,9 KB · Görüntüleme: 86
  • HDTunePro5.7RandomAccessSSD.JPG
    HDTunePro5.7RandomAccessSSD.JPG
    77,6 KB · Görüntüleme: 68
HKboot 2017'yi indirip .iso dosyasını USB'ye yazdırın ve boot edin. Windows 10 x64 seçeneği ile başlatıp masaüstündeki HD Tune PRO ile SSD'nize tekrar benchmark testi yapıp buradan paylaşın sıkıntı anlaşılacak.

HKboot 2017'yi indirip .iso dosyasını USB'ye yazdırın ve boot edin. Windows 10 x64 seçeneği ile başlatıp masaüstündeki HD Tune PRO ile SSD'nize tekrar benchmark testi yapıp buradan paylaşın sıkıntı anlaşılacak.
Buyrun, benchmark testini iki kere tekrarladım ne olur ne olmaz diye.
benchmark1.png
benchmark2.jpg
health.jpg

Dosya Ekleri

• errorscan.jpg
    errorscan.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 62
HKboot 2017'den başlatıp dediklerimi harfiyen yaptıysanız grafiklere göre SSD'niz arızalı. Garanti işlemlerini başlatabilirsiniz. Emin olmak için farklı bir sistemde SSD'nize tekrar benchmark testi yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Evet dediklerinizi harfiyen yaptım, sonuç bu şekilde. Farklı bir bilgisayarda deneme şansım şu anlık yok maalesef. Yardımınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı