Corsair Force LS veya Kingston SSDNow V300

HwN

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Hediye olarak gelecek ürünlerden hangisini seçmeliyim? Corsair hemen her kulvarda önde olsa da yazma işinde çok yavaş kalıyor sanırım. O yüzden kararsız kaldım. Konuya hakim arkadaşlar fikir verirse çok seivnirim.

• Corsair Force Series™ LS 60GB SATA 3 6Gb/s SSD
  • Kingston SSDNow V300 60GB SSD — SV300S3

Merhaba arkadaşlar,

Hediye olarak gelecek ürünlerden hangisini seçmeliyim? Corsair hemen her kulvarda önde olsa da yazma işinde çok yavaş kalıyor sanırım. O yüzden kararsız kaldım. Konuya hakim arkadaşlar fikir verirse çok seivnirim.

• Corsair Force Series™ LS 60GB SATA 3 6Gb/s SSD
  • Kingston SSDNow V300 60GB SSD — SV300S3

- 60GB sığa çok az. Tamamen dolarsa yada dolamaya yakın performans kaybı olur. En az 120GB tavsiye ederim.

- Eğer 60GB alınacaksa, kapasite bir süre sonra dolacağı için SSD'nin yazma performansı önemi tamamen kaybeder.

Ben Windows 8 kullanıyorum ve 120 GB kullanıyorum SSD. Sadece basit programlar kurdum ve 120 GB'dan sadece 40 GB kaldı, daha Photoshop, Premiere PRO gibi programlar kurmadım yani.

Yani 60 GB sadece işletim sistem ve programlar için bile yetersiz.

ZMIr5ww.png

Hesaplarıma göre 60GB'a 10GB gibi bir boş alan bırakabiliyorum gibi ama mevsres senin örneğinden ve Haluk Abi'nin uyarısından sonra iyice korktum. Ama para vermeyeceğim hediye olarak gelecek yani seçenek yok başka. Hatta şu an Corsair alınmıştır diye tahmin ediyorum.

Haluk Abi bence 10GB bir boş sığa yeterli olur gibi senin fikrin nedir? (Win 8 ile) Bir de Corsair daha mı iyidir? Yazma hızının düşük olması konusunda ne dersin ? Farzedelim 120 GB olanından alacaksın hangisini tercih ederdin?

Hesaplarıma göre 60GB'a 10GB gibi bir boş alan bırakabiliyorum gibi ama mevsres senin örneğinden ve Haluk Abi'nin uyarısından sonra iyice korktum. Ama para vermeyeceğim hediye olarak gelecek yani seçenek yok başka. Hatta şu an Corsair alınmıştır diye tahmin ediyorum.

Haluk Abi bence 10GB bir boş sığa yeterli olur gibi senin fikrin nedir? (Win 8 ile) Bir de Corsair daha mı iyidir? Yazma hızının düşük olması konusunda ne dersin ? Farzedelim 120 GB olanından alacaksın hangisini tercih ederdin?

10GB'lik bir saha işletim sisteminin rahat çalışması için dâhi yeterli gelmez sanırım. 120GB katı hâl diski almanız daha isâbetlidir. Aradaki ufak performans farklarını günlük kullanımda müşâhede etmenin imkânı yoktur :)

Detaylı îzah için şu iki makâleye bakabilirsiniz:

SSD’lerde Performansı Doğru Anlamak | SSD Labs

SSD Tercîhinde İsâbet – Katı Hâl Diski Alırken Nelere Dikkât Etmeli | SSD Labs

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı