Corsair H100 LED'leri yanmıyor

mertyucel

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500gb
Anakart
Msi b550m-p
İşlemci
R5 5600 4.4ghz
Merhaba anakart MSI B550M-P sivi sogutma Corsair H100 RGB. RGB desteği var anakartimin tek tek taktığımda pompanin ışığı yanmıyor ama fanlarin yanıyor sebebi nedir? (RGB coklayici alıp takacağım kutu icinde ARGB3pin dönüştürücü çıktı çünkü, ama sorunu çözmem lazım yoksa iade edeceğim ürünü) ve kasamda 6 pin kontrolcu var, buna takılmıyor sanırım.

Dosya Ekleri

• 20230930_171141.jpg
    20230930_171141.jpg
    276,4 KB · Görüntüleme: 30
  • 20230930_171544.jpg
    20230930_171544.jpg
    347,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlayamadım pompanın RGB kablosunu bağladınız mı? Corsair'in RGB'leri sadece kendi kontrolcüsüne uyuyor çünkü.
Hocam kontrolcu cikmadi kutu içinden, splitter çıktı 4pin 3 adet rgb kabloyu 3pin tek argb kablosuna çeviriyor ben bu kabloyu kullanmadan anakarttaki 4pin 12v rgb portuna taktım direk fanlar yandi ama pompa yanmadı?.

Hocam kontrolcu cikmadi kutu içinden, splitter çıktı 4pin 3 adet RGB kabloyu 3pin tek ARGB kablosuna çeviriyor ben bu kabloyu kullanmadan anakarttaki 4pin 12v RGB portuna taktım direk fanlar yandi ama pompa yanmadı?

Yanlış yapmışsınız 3 pinli RGB 5 v girişine takacaktınız. Eğer 3 pinli giriş yoksa maalesef RGB'leri çalıştıramazsınız.

Yanlış yapmışsınız 3 pinli RGB 5 v girişine takacaktınız. Eğer 3 pinli giriş yoksa maalesef RGB'leri çalıştıramazsınız.
Teşekkürler hocam satıcıyla konuştum argb kontrolcu alırsanız çalıştırabilirsiniz dedi. Bir de öyle deneyeceğim olur mu sizce ? Ürün bu önerir misiniz?

Teşekkürler hocam satıcıyla konuştum ARGB kontrolcu alırsanız çalıştırabilirsiniz dedi. Bir de öyle deneyeceğim olur mu sizce? Ürün bu önerir misiniz?

Daha önce hiç kullanmadım.

O yüzden bir şey diyemiyorum.

O yüzden bir şey diyemiyorum.
Hocam 3pin argb kontrolcu geldi taktım olmadı :/ geri iade edicem olursa.
Rgb 4pin kontrolcuye taksam da fanlar yanıyor ama pompa ledi yanmıyor bir fikriniz var mı? Arızalı değil büyük ihtimal çünkü 1 tane Led mavi yandi ama sonra çıkarıp takinca söndü

Geri
Yukarı