Corsair H100I Kurulum Problemi

EMREDİŞKAYA

Hectopat
Arkadaşlar bu gün Corsair H100I RGB model sıvı soğutmayı monte ettim. Anakartım MSI X570 MEG Ace model. Sorunum işlemci üstündeki Corsair logosu RGB'si çalışmıyor. Fanların bağlantılarını bırbırıne bagladım SATA kablosu ıle güç de verdim. Fanlarda RGB'ler çalışıyor fakat işlemci üstü RGB çalışmıyor ve arada bir güç kesip geri geliyor fanlar. 3PIn girişi kabloyu CPU fan yerıne takın dıyor. Benım CPU fan girişim 4 pin, oraya takıyorum PMP yerine takıyorum sonuç aynı. RGB çalışmıyor ve tam performans alamadığımı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan bilgisayara götürdüm kontrol edin ben yanlış yaptım diye baktılar pompa da su sesi gelmiyor rgb ışık zaten yok aida64 ten bakıyorum sürekli h100i kopup geri geliyor sıcaklık normal hava soğutma ile aynı derecelerde 3 pin girişi nereye bağlasam aynı sonuç pentaya teknik servise gönderdiler arıza yok demiş geri yollayacak mış nedir bu sorun bilen varmı analardan biostan falan mı ayar gerek anlayamadım
Pompa devri ve işlemci sıcaklığı ne durumda? Pompa düzgün çalışıyor mu?
Pompa devri 2350 de falan yüksek sürekli
Penta teknik servisin gönderdiği mail bu neyden söz ediyor 3.3v sata nedir?

Ürünün özellikle belirtilen arızası kontrol edilmiş ve pompada arıza görülmemiştir. Pompaya elektrik verdiğiniz sata kablosunuz 3.3V. sata desteğinin olup olmadığını kontrol ediniz,
@Recep Baltaş @Ali Güngör ricamdır 1 haftadır beklemedeyim ne vatan bilgisayar ne penta teknik servis durumu çözemedi Corsair H100İ RGB Platium ürünü MSİ x570 MEG ACE anakartıma kurdum tüm bağlantıları yaptım fanlar çalışıyor rgb leri yanıyor ancak pompada rgb de yok su seside. sata girişinde problem diye tüm sataları denedim sonuç aynı acaba anakartımda corsair ramler takılı icue yazılimi kurulu pc de bu bir engel olabilir mi corsair void pro kulaklığımda icue ile kontrol etmekteyim soğutma sistemide orada gözüküyor ancak müdahale edemiyorum ve fanlar arada bir çit sesiyle devir düşürüp tekrar geliyor güç keser gibi başka power supply de ürünü deniyorlar pompa rgb si çalışıyor.Ancak benim tüm bileşenlerim de s sorunsuz çalışıyor psu da sorun olsa problem yaratır yazılımsal bir problemim mi var çakışan yoksa donanımsal mi ricamdır yardım ediniz penta 3.3v 5 pin sataya takın diyor ancak vatan çalışanları normal sizdeki satanın aynısı başka psu sahasına taktik çalışıyor diyorlar cevabınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı