Corsair H100I RGB Platinium - Pompada RGB Yanmıyor

Blasted

Decapat
Merhaba Technopat, ben bu soğutucuyu aldım kurdum ama pompadaki RGB bir türlü yanmıyor.Garantiye gitti yeni sıfır sogutucu verdiler (sıfır diyorlar) onda da aynı şekilde pompada kı RGB yanmıyor soğutucu sıkıntısız ama RGB kısmı bir türlü yanmıyor.Şimdi tekrar garantiye verdim.Bu böyle bir döngüye girdi bekliyorum gene. Corsaırın kendi forumuna baktım yurt dışında bazı kişilerde de aynı sıkıntı var sızce nedeni nedir kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bende h115i platinum vardı ve aynı problem bende de vardı. Yabancı sitede çözümü buldum. şöyle:
pompanın sata beslemesini psu dan molex uçlu olarak çıkmış fakat siz molex soketi sata ya dönüştürüp bağladıysanız pompanın rgb leri hiç bir şekilde yanmıyor ( fanların rgb leri çalışıyor ama.).. Fakat psu dan çıkışı orjinal sata olan sokete bağlarsanız pompanın rgb leri yanmaya başlıyor.

arkadaşlar bende h115i platinum vardı ve aynı problem bende de vardı. Yabancı sitede çözümü buldum. şöyle:
pompanın sata beslemesini psu dan molex uçlu olarak çıkmış fakat siz molex soketi sata ya dönüştürüp bağladıysanız pompanın rgb leri hiç bir şekilde yanmıyor ( fanların rgb leri çalışıyor ama.).. Fakat psu dan çıkışı orjinal sata olan sokete bağlarsanız pompanın rgb leri yanmaya başlıyor.
Öyle zaten kardeşim psudan gelen sataya bağlıyine ide yanmıyor

Bendede aynı sorun var anakart eski ondan mı acaba dedim sizin hangi anakart acaba ?

Ürünü aldığım yere götürdüm pompanın RGB si yanmıyor dedim bana sıfır bir tane verdiler fakat onu da her şey doğru şekilde takmama rağmen yine pompanın ledi yanmadı. Aldığım yere kasamla birlikte götürdüm ve onlarda bir sorun bulamadılar ve siz bize kasanızı bırakın biz ekipçe inceliyip size haber veririz dedi bende bıraktım kasamı bakalım onlar çözüm bulabilecekler mi. (Anakartım: B450M PRO VDH PLUS)

Öyle zaten kardeşim psudan gelen sataya bağlıyine ide yanmıyor
Şöyle bir yazı daha buldum belki sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. ( sadece orjinal sata olması yetmiyor 5 kablolu olması gerekiyor.)
SATA güç kablonuzda 5 tel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Beşinci 3.3V (turuncu renk) ve H115I RGB tarafından kullanılıyor. güç kaynağını (4 telli sata kablosu olan) 5 telli bir sata çıkışı olan güç kaynağıyla değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi her şey yolunda.

Şöyle bir yazı daha buldum belki sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. ( sadece orjinal sata olması yetmiyor 5 kablolu olması gerekiyor.)
SATA güç kablonuzda 5 tel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Beşinci 3.3V (turuncu renk) ve H115I RGB tarafından kullanılıyor. güç kaynağını (4 telli sata kablosu olan) 5 telli bir sata çıkışı olan güç kaynağıyla değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi her
SATA güç kablonuzda 5 tel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Beşinci 3.3V (turuncu renk) ve H115I RGB tarafından kullanılıyor. güç kaynağını (4 telli sata kablosu olan) 5 telli bir sata çıkışı olan güç kaynağıyla değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi her şey yolunda.
O zmn yeni güç kaynağı alıcaz Yani 5 telli yok güç kaynağında
Ürünü aldığım yere götürdüm pompanın RGB si yanmıyor dedim bana sıfır bir tane verdiler fakat onu da her şey doğru şekilde takmama rağmen yine pompanın ledi yanmadı. Aldığım yere kasamla birlikte götürdüm ve onlarda bir sorun bulamadılar ve siz bize kasanızı bırakın biz ekipçe inceliyip size haber veririz dedi bende bıraktım kasamı bakalım onlar çözüm bulabilecekler mi. (Anakartım: B450M PRO VDH PLUS)
Anladım çözüm bulurlarsa buraya yaz kardeşim ya hayır duası alırsın valla

Son düzenleme:
Arkadaşlar aynı sorun dan bende konu açtım sorun çözüldü mü vatandan h100i rgb platium aldım fanlar çalışıyor ama pompa ve pompa rgb yanmıyor vatana götürdüm servise yolladılar servis sorun yok diyormuş ne yapmamız gerek buna sata kablosu ile ilgili neye dikkat etmem gerekiyor
Penta teknik servisin gönderdiği mail bu neyden söz ediyor 3.3v sata nedir?

Ürünün özellikle belirtilen arızası kontrol edilmiş ve pompada arıza görülmemiştir. Pompaya elektrik verdiğiniz sata kablosunuz 3.3V. sata desteğinin olup olmadığını kontrol ediniz,

Son düzenleme:

Geri
Yukarı