Corsair H100I RGB Platinum vs. SilverStone PF360

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    9
Yüksek RPM söylemişti, onun yalancısıyım.
Zaten pompasının kalitesiz olması veya içindeki sıvıdaki korozyon önleyici ve katkı maddelerinin yetersiz olması lazım sızdırma olması için.

Sızdırmaması için pompaları çok çok kalın yapıyorlar ve korozyon önleyici, katkı maddeleri kullanıyorlar. Çok çok zor sızdırma olması.

PF360'da böyle bir durum olsa zaten çoktan herkes dile getirirdi.

Markalara para vermeye gerek yok bence. :/

Çok güzel bir kasa ama fiyatını hak ediyor mu orası tartışılır, 750 liraya 4000D airflow satılıyordu sonuçta. Şu an stoklar yok diye fiyatları farklı ama stoklar geldi mi yine aynı fiyatlara düşer.

Hocam görünüş ve kalite o kadar önemli değilse PF360 daha iyi performans sunuyor, artık arkadaşınıza kalmış. Ben olsam H100I tercih ederdim orası ayrı.

Bu arada arkadaşınızın elinde 3900X var mı yoksa yeni mi alacak? 3900X şu an alacaksa saçma bir hareket olur, sonuçta şu var;

3900X zaten elinde var hocam, Wraith Prism ile işkence çekiyormuş ağır işlerde.

İlk başta RGB istemiyordu ve bu kasayı aldı, sonradan RGB almaya karar verdi, fanları değiştirdi vs.

Yani PF360 mı dersiniz?

Yani PF360 mı dersiniz?

Bence pf360.

Pompa tasarımı falan çok hoşuma gidiyor, iCUE yazılımı şart değil, MSI anakartı varsa Dragon Center üzerinden kontrol ediliyor, diğer anakartların da programları vardı ama isimlerini unuttum.

Arkadaşınız ne zaman satın alacak?
Ben 2 ay sonra alacağım, inceleme falan yaparım.

Meshify C aldı üstüne fanları mı RGB yaptı? Eğer öyle yaptıysa bence mantıksız olmuş, şöyle alternatifler var;

veya

Corsair 4000D CC-9011199-WW USB 3.1 Temperli Cam Beyaz E-ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com Bunun airflow olanı, dediğim gibi 750 lira.

H100i attım ama onu H100i veya PF360 olarak değerlendirin.

En başta dediğim gibi, görünüşe gerçekten önem veriyorsa H100i gerçekten çok iyi ama PF360 3-5 derece daha soğuk çalıştırır. Ben Corsair aşığı oldum için H100i Platinium alırdım.

Son düzenleme:
Bir dakika, arkadaşınız H100I RGB Platinum mu alacak H100I PRO RGB mi alacak?
Sizin bıraktığınız link H100I RGB Platinum değil, Pro RGB modeli, pompaları farklı.
Eğer H100I Platinum alacaksa 200 TL fazladan vermeye gerek yok.

En başta dediğim gibi, görünüşe gerçekten önem veriyorsa H100I gerçekten çok iyi ama PF360 3-5 derece daha soğuk çalıştırır. Ben Corsair aşığı oldum için H100I alırdım.

Peki aralarındaki 200 TL farka değer mi hocam?

(Ben de ikisinden birini alacağım da, o yüzden soruyorum :D.)

Bir dakika, arkadaşınız H100I RGB Platinum mu alacak H100I PRO RGB mi alacak?
Sizin bıraktığınız link H100I RGB Platinum değil, Pro RGB modeli, pompaları farklı.

Görüntüleri aynı, yanlış link bırakmışım :).

H100I Platinum olarak varsayın.
Hocam 1200 lira benim attığım, üstüne 200 lira vermeye değmez. Yanlış ürünü atmışım zaten :) benim hatam.

Yani PF360 mı alsın?
H100I RGB Platinum ile 200 TL fark varmış.

Geri
Yukarı