Corsair H100i v2 yüksek sıcaklık sorunu

ismail42060

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim Corsair H100i v2 sıvı soğutucum var sorunu macunu yeniledikten 5 gün sonra ısı normal olmayan sıcaklıklar çıkıyor. Radyatörü farklı şekillerde taktım üste öne, fanları farklı şekillerle denedim düzelmedi. 10'dan fazla macun değiştirdim gene düzelmedi. Sonunda videoya çektim macunu değiştirdik den sonraki halini. Sonunda hava soğutmayı taktım 2 haftadır kullanıyorum sorun yok soğutucunun neresi sıkıntılı sizce garantiye yollayacağım ama ne diyeceğimi bilmiyorum gönderme fiyatı 100 TL civarlarındaymış. Gönderip sorunu bulamayıp paramın boşa gitmesi istemiyorum ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sivi sogutucunun fanlari, kendi kablosu uzerine mi takili yoksa direkt anakarta mi takili? Nedendir bilmiyorum ama ben NZXT x62 kullanıyorum, fanlar sogutmanin kendi kablosunun uzerinde bulunan girislere takili. Cok isiniyordu 80-85 derece oluyordu. Hemde bir tane fan sürekli %100’de calisiyordu. Soktum anakarta taktim ikisinide sorun duzeldi simdi 60 dereceyi geçmiyor. İ7 8700K.

Video bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fazla termal macunda sürdüm azda sürdüm hepsini denedim fanlar pompaya bağlı.

Knk aynı sorunu bende yaşıyorum fakat ben bi tik ileri giderek cihazın pompa kısmındaki bakır parçayı söktüm içinde baya bi pislik çıktı içinde pislikler bakır parçanın üstündeki kılcal kanalları tıkıyor bazen cihazı salladiginda sorun çözülmüş gibi oluyor ama radyatörün içindeki pislik dönup dolaşip Yine o kısımı tıkıyor ve sıvı dolaşımı iyi olmadıgı için isinmayI gideremiyor ben bi çözum buldum technopat ın yotube kanalinda tanıtıgı bi sıvı vardı onu temin edip şuanki sıvıyı boşaltip radyatörü temizledikten sonra yeni sivi eklemeyi dusunuyorum. Birde bakır parçanin krozyona ugradıgını gördum benım garanti bitmiş durumda senın cihazın garantisi varsa garatiye yolla derim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı