İ5 7600K Sistem Corsair H100i V2 Sıcaklık Sorunu

Necati Gürelli

Hectopat
Yer
İzmir /Tire
Daha fazla  
IMG_1511.JPG
IMG_1506.JPG
IMG_1523.JPG
IMG_1506.JPG
IMG_1511.JPG
IMG_1506.JPG IMG_1511.JPG

Arkadaşlar, 18.04.2017 tarihinde Amazon.de'den Corsair H100i V2 aldım. Dün sistemi toplayınca montaja geçtim.

Sistem:
  • Anakart: MSI Z270 Tomahawk
  • İşlemci: i5 7600k
  • Ekran kartı: Asus Strix GTX 1060 6 GB
  • RAM: Corsair 2x8(16 GB) beyaz LED 3200 MHz
  • Kasa: Corsair 400C
  • Sıvı soğutma: Corsair H100i V2
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB
  • HDD: WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB Cache
  • Güç kaynağı: Corsair VS 650
  • Monitör: Asus MG248Q

Sistemi montajladım, sorunsuz açıldı, BIOS'a girdim her şey normal, işlemci 30 derece(odada klima çalışıyordu).

Windows kurdum, içine film attım, driverleri kurdum. Artık O.C yapıp stres testine sokup stabil çalışmasını test etmekteydi. Onuda yapınca oyunları indirecektim.

BIOS girdim, tek tuşla 4.5 GHz yaptım, RAM'leri 3200'e aldım.
Sonra PC açıldı sorunsuz şekilde. Ekran kartınıda MSI Gaming App ile OC moduna aldım. BIOS'a girdim tekrar. Baktım bu pompanın fanını ben anakart üzerinden systmfan 3'e takmışım, karıştırırım dedim. Kapattım sistemi fanı söküp CPU fana taktım. PC açılırken OC fail dedi BIOS eski ayarından başladı. Bir daha yaptım. Ve sürekli bu hatayı almaya başladım. Ve sorun başladı. Artık CPU soğumuyordu ve pompa 0 RPM gözüküyordu, radyatörün üzerindeki fanlar son hızda dönüyordu çünkü işlemci 95'lere geldi. Hemen kapattım. Sıvı soğutmanın boruları elledim. Cayır cayır yanıyor, diğeri ise buz gibi. Pompada buz gibi. O anda dedim pompa suyu devir daim yapmıyor. Hemen tanıdığım işin ustalarından yardım istedim, dediklerini yaptım. Düzelmedi. Ben de söktüm her şeyi kutusuna koydum, Corsair RMA'ya ticket attım. Ürün değişimi için. Faturası da vardı. Faturayı, ürünün serial numarasını, kısacası her şeyi fotoğraf çekip ticketledim. Mesai saatlerini bekliyorum. Bu ürünün gidip, değişip gelmesi ortalama kaç gün sürer sizce? Yaşayan var mı? Birde fotoğraftaki vidayı birbirinden sökemedim. RMA'da bu yüzden olumsuz cevap alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı