Corsair H100I vs Cooler Master ML240L V2

H100I SE versiyonunu kullanan biri olarak tavsiye ederim, fakat ML240 V2 versiyonundan aman aman performanslı değil. Corsair alırsan daha fazla görsel, kişiselleştirme seçeneğin olur, biraz daha performanslı ve kaliteli olur. Amaç fiyat performans ise Cooler Master, amaç şekilcilik ise Corsair.

PF360 gibi seçenek var iken, bunları düşünmek biraz saçmalık olur. Sonuçta biri 360 mm diğerleri 240, gerisini siz düşünün. 😁

İşin içerisinde çok fazla değişken var radyatör boyutu olarak değerlendirmek yanlış olur.
Radyatörün kaç kanallı olduğu, soğutma yapraklarının tasarımı ve sıklığı, pompa sistemi, hortumların kalitesi, çıkarttığı ses, yazılım desteği, radyatörde kullanılan fanların teknik değerleri vs. vs.
Ben H100I SE Platinum aldığımda 360'lık başka markaların soğutucuları da benzer fiyata alınabiliyordu tercih etmedim. Sonuçta uzun yıllar kullanılacak ürünler, sisteminizi emanet ediyorsunuz riske edilmeyecek çok faktör var. SilverStone kötü bir marka değil ama son yıllarda da revaçta olan bir marka değil, temkinli yaklaşırdım ben. Cooler Master versiyonu yeterince sessiz ve kaliteli tavsiye ederim, H100I kendim kullanıyorum eğer aradaki fiyat sizi üzmeyecekse onu da tavsiye ederim.

İşin içerisinde çok fazla değişken var radyatör boyutu olarak değerlendirmek yanlış olur.
Radyatörün kaç kanallı olduğu, soğutma yapraklarının tasarımı ve sıklığı, pompa sistemi, hortumların kalitesi, çıkarttığı ses, yazılım desteği, radyatörde kullanılan fanların teknik değerleri vs. vs.
Ben H100I SE Platinum aldığımda 360'lık başka markaların soğutucuları da benzer fiyata alınabiliyordu tercih etmedim. Sonuçta uzun yıllar kullanılacak ürünler, sisteminizi emanet ediyorsunuz riske edilmeyecek çok faktör var. SilverStone kötü bir marka değil ama son yıllarda da revaçta olan bir marka değil, temkinli yaklaşırdım ben. Cooler Master versiyonu yeterince sessiz ve kaliteli tavsiye ederim, H100I kendim kullanıyorum eğer aradaki fiyat sizi üzmeyecekse onu da tavsiye ederim.
PF240 3900X’i rahatlıkla soğutabildiğine göre, PF360 yani abisi 3950X’e bile yeterli gelir diye düşünüyorum, 10700K’yı daha rahat soğutur, görünüşü de gayet iyi, kendim de PF360 almayı düşünüyorum. 😁

Konuya cevap hariç her şey yazılmış...

H100ı SE versiyonunu kullanan biri olarak tavsiye ederim, fakat ML240 V2 versiyonundan aman aman performanslı değil. Corsair alırsan daha fazla görsel, kişiselleştirme seçeneğin olur, biraz daha performanslı ve kaliteli olur. Amaç fiyat performans ise Cooler Master, amaç şekilcilik ise Corsair.

Çözüm olarak seçerseniz sevinirim sadece bu arkadaş gereken cevabı vermiş.

Geri
Yukarı