Corsair H100X montajı

Kozuch94

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar.

ASUS Z370 Prime - p anakartıma i7 9700KF işlemci aldım.
Hyper 212 sogutmam vardı fakat işlemci 70 dereceleri gördüğü ve zaman zaman 75-76'lara çıktığı için 1 adet H100X aldım.
Pompanın gücünü SATA Power'e diger çıkışını anakartın AiO pump çıkışına bağladım radyatördeki 2 fanıda anakarttaki CPU fan çıkışına bağladım.
Fakat beklediğim randımanı alamadım, 60-63 seviyelerinde geziyor sıcaklık. Acaba macunumu düzgün süremedim yoksa extra bir ayar gerekli midir?
İşlemci OC yapmadım henüz.

Saygılar.

Ortalama 7-10 derece düşüş olmuş. Gayet iyi değil mi? Stok soğutucudan H100X geçişi yapsan az değiştiği için şüphelenebilirsin ancak Hyper 212'den H100X'e geçiş için yeterli düzeyde bir fark bence.

Ortalama 7-10 derece düşüş olmuş. Gayet iyi değil mi? Stok soğutucudan H100X geçişi yapsan az değiştiği için şüphelenebilirsin ancak Hyper 212'den H100X'e geçiş için yeterli düzeyde bir fark bence.

Muhtemelen haklısınız ama işin ilginç yanı 1 hafta önce başka birine kasa topladım 3700X e aynı sogutmayı aldım ondaki stres testinde 55-56 dereceyi geçmiyordu sıcaklık bende 65leri görünce acaba dedim bu işlemcimi çok sıcak çalışıyor acaba cünkü daha OC bile yapmadım biraz yapmayı dusunuyordum cevap için teşekkür ederim.

Muhtemelen haklısınız ama işin ilginç yanı 1 hafta önce başka birine kasa topladım 3700X e aynı sogutmayı aldım ondaki stres testinde 55-56 dereceyi geçmiyordu sıcaklık bende 65leri görünce acaba dedim bu işlemcimi çok sıcak çalışıyor acaba cünkü daha OC bile yapmadım biraz yapmayı dusunuyordum cevap için teşekkür ederim.
Silikon farkları vardır hocam. 3700X ve 9700KF birbirinden tamamen farklı işlemciler çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı