Corsair H100X sıvı soğutucu montajı

tatarov

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Corsair H100X sıvı soğutmanın kutu içeriğinden çıkan fan çoklayıcının bir ucunu anakarta taktım diğer 2 ucunu fanlara takarken 1 tanesinde 3 pin diğerinde 4 pin olduğunu fark ettim, fakat fanların ikisinde de 4 yuva mevcut bunda bir anormallik var mı? Diğer sorum ise pompaya bağlı olan kablonun geniş ucunu güç kaynağına takmam gerekiyor herhalde ve hemen yanında 3 yuvalı bir uç mevcut bunu da pompanın üzerinde ki LED diye düşündüm fakat nereye takmam gerek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim (anakart model ASUS TUF B450 PLUS GAMING)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, iyi forumlar

Fan girişleri konusunda bir sıkıntı yok öyle olması gerekiyor, geniş ucu güç kaynağının boş bir sata power konnektörüne tak ve pompadan gelenide aşağıdaki yere tak.

AIO input.jpg

Selam iyi forumlar,
Destek için teşekkür ederim.
Selam, iyi forumlar

Fan girişleri konusunda bir sıkıntı yok öyle olması gerekiyor, geniş ucu güç kaynağının boş bir sata power konnektörüne tak ve pompadan gelenide aşağıdaki yere tak.

Eki Görüntüle 544401

Resimde gözüken kısımda AiO Pump yazıyor, kullanım kılavuzunu kontrol ettim de pump dan gelen kabloyu CPU_FAN a bağlayın diyor farkı nedir acaba?

Son düzenleme:
Anakart üreticileri belirli modellerde pompa için AiO PUMP girişini yerleştiriyorlar. Bu girişin olmadığı anakartlarda CPU_FAN girişine takılabilir. AiO PUMP girişine takarsan pompa devrini anakart yazılımınla değiştirebilirsin. CPU_FAN girişine takarsan pompa devrini BIOS dan değiştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı