Corsair H150i Capellix XT bozuk geldi

feyyazz123

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i9 13900k
3090 White
G.skill 7800mhz 2x16gb
Asrock z790 LiveMixer
Samsung 990 Pro 1tb
Thermaltake tower 500 White
corsair h150i capellix xt
Arkadaşlar i9 13900K'ya taktım 100derece sabit BIOS'ta oluyor zaten sıvı soğutucu kırmızı yanıp sönüyor. Öbür soğutucuyu takarık girdim. ICUE'de pump fail contact Support yazıyordu. Bende yazdım ancak Türkiye'ye gönderim. Sağlamıyorlar Sinerji'den aldım. Direkt bozuk geldi. Her şeyi denedim Force Update bile ettim çalışmadı. Ne yapmam lazım? Garanti kapsamına girer mi?

PUMP FAN soketine Pompanın soket girişlerini taktığınızda ses geliyor mu acaba ? normalde su sirkülasyonu olur ve cızırtı gibi bir ses gelir ince ve tiz olarak. Bir deneyin eğer durum devam ediyorsa ICUE de görüldüğü gibi ürün kronik hatalı olabilir.

Pump fan soketine pompanın soket girişlerini taktığınızda ses geliyor mu acaba? Normalde su sirkülasyonu olur ve cızırtı gibi bir ses gelir ince ve tiz olarak. Bir deneyin eğer durum devam ediyorsa iCUE de görüldüğü gibi ürün kronik hatalı olabilir.

Hocam commander üzerine takılıyor CPU fan 1E taktım zaten o sadece ısı bilgileri için takılan şey öbürünü commander Pro'ya taktım ancak kullagımın dibine getirsem bile ses gelmedi.

İnternette bir Türk arkadaşın videosu var linkini atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorum da şöyle belirtmiş; Merhaba. Farklı bir modelin kontrolcüsünü dendim ve sorunun çözüldüğünü gördüm. Bu videoyu Global RMA'ya göndererek yeni commander core istedim ve gönderdiler. Yeni commander core ile sorun çözüldü. Bu sorun bilgisayar çalışır durumdayken kontrolcü bağlantılarını söküp takmayla oluyor muhtemelen.

Umarım size yardımcı olabilir.

İnternette bir Türk arkadaşın videosu var linkini atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorum da şöyle belirtmiş; merhaba. Farklı bir modelin kontrolcüsünü dendim ve sorunun çözüldüğünü gördüm. Bu videoyu global RMA'ya göndererek yeni commander Core istedim ve gönderdiler. Yeni commander Core ile sorun çözüldü. Bu sorun bilgisayar çalışır durumdayken kontrolcü bağlantılarını söküp takmayla oluyor muhtemelen.

Umarım size yardımcı olabilir.

Garantye göndermek en iyisi olacak hocam.

Geri
Yukarı