Corsair HS35 tam olarak çalışmıyor

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Arkadaşlar daha şimdi elime geldi kargo ve konuyu doğru mu seçtim bilmiyorum. Kulaklık ilk gelime geçtiğinde kutusunu açıp, mikrofonu kulaklığa sokup, jakı jak dönüştürücüsüne takıp rastgele kasanın jak girişlerine soktum ama ses gelmesi için ve mikrofon için jak girişlerine doğru bir şekilde takma ihtimalimde var. Her neyse rastgele soktum ve direkt hoparlör simgesi falan geldi ve PC'de ses geliyor olarak gözüktü ama kulaklıktan ses gelmiyordu. Bir de baktım ki jaklar rastgele sokulmaması gerekiyormuş kulaklık simgeleri falan varmış. Doğru mu takmıştım bilmiyorum ama kesin olarak doğru bir şekilde taktım en sonunda ama gene Windows'da ses geliyor gözüküp kulaklıktan ses gelmiyordu. Ana jakı sadece hoparlör simgesinin olduğu jak girişine taktım ve ses doğru bir şekilde geldi. Söylemeyi de unutmuşum ve heyecandan yaptığım tüm adımları da birebir şekilde hatırlamadığımdan anlatamıyorum maalesef ama 2 jak veya tek jak (galiba 2 jakı birden taktığımda) ses çok kötü geliyordu. Ya cızırtı oluyordu ya sadece soldan ya da sadece sağdan geldiği oldu. En sonunda da ana jakı sadece hoparlör kısmına taktım ve ses doğru bir şekilde geldi. Sizce sorun kulaklıkta mı kasada mı bende mi? Ve ne yapmalıyım? Kasada sorun olup olmadığını maalesef test edemem çünkü jak girişi olan bir kulaklık yok. Kulaklıkta sorun olup olmadığını da test edemem çünkü başka bir kasa yok.

Anakarta bağlayın.

Maalesef anakartta jak girişi yok. Çok eski bir sistem kullanıyorum.

Telefona takıp deneyebilirsin(eğer yeterli gücü alabiliyorsa tabii).

Şansımdan dolayı telefonun ekranı çalışmıyor. O yüzden test edemem.

Arkadaşlar sorunun ya kulaklığın ana jakında ya da jak dönüştürücüsünde olduğunu düşünüyorum çünkü çeviriyle gelen jakları kasaya takıp ana jakı da çeviriciye takıp baktığımda hiçbir ses gelmiyorken bir de kabloları oynayayım dedim ve fark ettim ki ana jakın çeviriciye takıldığı yeri oynattığımda ses gidip geldi ama kabloyu oynamayı bırakınca ses tamamen kesildi ve hiçbir şekilde gelmemeye devam etti. Mikrofon zaten benim sesimi hiçbir şekilde almıyor. Discord'da test ettim ve rastgele cızırtılar geliyordu mikrofonumdan.

Aynı problem şu an bende yaşanıyor, tek takığımda hoparlör çalışıyor mikrofon çalışmıyor. Kutudan çıkan ayrıştıcı ile taktığımda ikisi de çalışmıyor. Ancak ses aygıtlarından baktığımda ikisi de aktif ve mikrofona üflediğimde veya video açtığımda ses dalgaları artıyor ama ikisi de çalışmıyor. Çok enteresan, bu arada MSI Tomahawk Max ana kartı ile deniyorum ben.

Jak girişi yok mu? İlk kez duyuyorum, şaşırdım. Ön paneller çok sorunlu oluyor genellikle. Farklı bir kulaklıkla test etme imkanınız var mı?

Hocam arka tarafa da taktım ama değişen bir şey olmadı. Ya kulaklığın jakında ya da dönüştürücüde sıkıntı var ama kuzenimin laptopuna jakı taktığımda ne ses geliyordu ne de mikrofon. Normalde laptoplarda hem mikrofon hem de hoparlör olarak çalışması lazımdı. Dönüştürücünün ana jakı sokulan yere ana jakı taktıktan sonra daha da derine ittirince ses gelmişti ama mikrofon hiçbir şekilde gene çalışmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı