Corsair HS50 garantiye kargolamak için kod verilmedi

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
Corsair HS50 ürünüm çatladı, ben de RMA için Corsair ile iletişime geçtim. Onaylandığını söylüyorlar ancak herhangi bir kargo numarası verilmedi, haliyle buradan Hollanda'ya kendi cebimde kargolarsam çok fazla bir ücret çıkar. Kargo kodu vermeleri gerekiyor muydu yoksa ben mi karşılayacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu onlara söyleyin. Hatırladığım kadarıyla aynı sorunu yaşayan bir kişi olmuştu. Onlara yazdıklarında ise elinizdeki kulaklığın sizde kalabilir olduğunu söylemişlerdi.

Bu işin ayıbı olmaz. Öğrenci olduğunuzdan falan bahsedip kargo ücretinin ülkemizde pahalı olduğunu söyleyin. Bir ihtimal verebilirler. Ancak vermezlerse PTT turpex ile 130 TL gibi bir rakama gönderebiliyorsunuz.

Corsair eskiden ücretsiz kargo kodu veriyordu ama artık vermiyor. Büyük ihtimal çok fazla kötüye kullanım ile karşılaştılar. Bende H115i soğutucumu RMA için gönderecektim artık bu tip bir hizmet vermedikleri için elimde kaldı. Malum soğutucunun ağırlığı çok olduğu için maliyetler daha da artıyor. İlk RMA isteğinin de süresi dolduğu için tekrar RMA numarası bekliyorum. Artık öyle ya da böyle göndereceğim bir şekilde.

Bu işin ayıbı olmaz. Öğrenci olduğunuzdan falan bahsedip kargo ücretinin ülkemizde pahalı olduğunu söyleyin. Bir ihtimal verebilirler. Ancak vermezlerse PTT turpex ile 130 TL gibi bir rakama gönderebiliyorsunuz.
Tam olarak ne yazayım sizce? Eğer vermezlerse hiç göndermeyeceğim, zaten şuan kulaklığı kullanabiliyorum.

“Hello, unfortunately you have not provided a shipping code for my product. Since I am a student, the shipping fee is quite high. Can you provide me a shipping code?”
Yolla gitsin, ya tutarsa hesabı. Bu arada ürününüzün problemi neydi?

Sol kulaklığı tutan plastik durduğu yerde çatladı, internetten baktığımda baya bir kişi aynı şeyi yaşamış. Bu arada sonradan gördüm şöyle bir şey yollamışlar.

1613985396719.png

Okla göstediğim şey vermem gereken kod mu?

Sol kulaklığı tutan plastik durduğu yerde çatladı, internetten baktığımda baya bir kişi aynı şeyi yaşamış. Bu arada sonradan gördüm şöyle bir şey yollamışlar.

Eki Görüntüle 890538
Okla göstediğim şey vermem gereken kod mu?
Hayır, o fatura oluyor. Uluslararası gönderi olduğu için eğer kargo yapacaksanız onu kargo kutusunun ön tarafına yapıştırmanız lazım. Size aşağıda bırakacağım örnekte olduğu gibi bir kodlu kargo kağıdı vermediği sürece ücretsiz kargodan yararlanamazsınız.
52D83EC7-E23E-4C3B-87BF-B028D51ABBA6.jpeg

1613986684355.png

Böyle bir şey gönderdiler. Nereleri karalayacağımı bilemediğim için her yeri karaladım:D
DHL ye gidip bu fotoğrafı göstersem kargolamayı yaparlar mı?

Eki Görüntüle 890591
Böyle bir şey gönderdiler. Nereleri karalayacağımı bilemediğim için her yeri karaladım:D
DHL ye gidip bu fotoğrafı göstersem kargolamayı yaparlar mı?
Hayır, her belgenin en az 2 adet çıktısını alın. Fotoğraf sıkıntı olur. Zaten kargonun ön yüzüne yapıştırılacak. Ayrıca ücretsiz kargonuz hayırlı olsun :)

Geri
Yukarı