Corsair HS50-HS60 vs Steelseries Arctis 3

Laskeyin

Kilopat
Evet başlıktada belirttiğim gibi bu üç kulaklık var aklımda. Öncelikle şunu biliyorum HS50 ile HS60 aslında aynı ancak fark HS60 ın kutusunun içinden 7.1 sanal sürücüsü çıkıyor. Ayrıca HS60 ın yazılım desteği var. Onun dışında bir de arada 100-120 ₺ gibi fiyat farkı var. Daha önce hiç bu tarz kulaklık kullanmadım ve bu ilk olacak. Yani bu sanal 7.1 çok fark ettirir mi, o fiyat farkına değer mi? Ayrıca HS50 alıp Windows un kendi ses ayarlarından çevresel sesi açsam 7.1 gibi olur mu? Bir diğer opsiyon ise SS Arctis 3 yanılmıyorsam kulaklığın 2019 modelinde yazılım desteği kalkıyor ve bununla birlikte yine 7.1 de kalkıyor. Bunda da 7.1 yine Windows un ses ayarlarından açılıyor. Sizce hangi kulaklığı tercih etmeliyim.
Fiyat Listesi
Corsair HS50 300₺
Corsair HS60 410₺
Ss Arctis 3 350₺

E-spor merkezinde çalışıyorum elimizde birçok ekipman var farklı farklı ve deneme fırsatım oldu tabii ki. Kesinlikle en iyi marka bence ss. Ss Arctis 3 al derim.

E-spor merkezinde çalışıyorum elimizde birçok ekipman var farklı farklı ve deneme fırsatım oldu tabii ki. Kesinlikle en iyi marka bence ss. Ss Arctis 3 al derim.
Artics 3 2019 modelinde bir takım olumsuz değişiklikler yaptı diyorlar. HS50 de denediniz mi? Benim için Pubg ve Rainbow da yeteri kadar ses kasmama yardımcı olsun yeterli. Sanal 7.1 özellikli kulaklık almaya gerek var mı sizce?

Artics 3 2019 modelinde bir takım olumsuz değişiklikler yaptı diyorlar. HS50 de denediniz mi? Benim için Pubg ve Rainbow da yeteri kadar ses kasmama yardımcı olsun yeterli. Sanal 7.1 özellikli kulaklık almaya gerek var mı sizce?

Bizde Corsair Void Pro Dolby 7.1 ve onun bluetoothlu yeni çıkanı var. HS50 henüz denemedim belki daha iyidir ses kasma konusunda fakat ss için de problem yaşayacağını sanmıyorum. İki ürününde devamlı kullanıcılarının yorumları daha önemli tabii.

Bizde Corsair Void Pro Dolby 7.1 ve onun bluetoothlu yeni çıkanı var. HS50 henüz denemedim belki daha iyidir ses kasma konusunda fakat ss için de problem yaşayacağını sanmıyorum. İki ürününde devamlı kullanıcılarının yorumları daha önemli tabii.
Ses kasma konusunda sanal 7.1 ler bir artı sağlıyor mu? Gerçek 7.1 ler 1200 - 1500 Tl civarlardan başlıyor gibi.

fazla oyunda denemedim ama fena değil.
corsair void pro rgb wirelles modeli kalitelimi? sizce almaya değermi yoksa asus rog strix wireless veya arctis 5 mi alayım?

fiyatlar şu şekilde hepsinde indirim var

arctis 5 : 650
asus rog strix : 630
void pro rgb wireless : 800

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı