Corsair HS50 vs Cooler Master MH751

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
İkisi de bildiğim kadarıyla stereo. Stereo olarak aralarında ciddi kalite farkı var mıdır? Oyunlarda ses kasma fark hissedilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu sorunun cevabını oyunlarda üretilen seslerin hangi frekans aralığında olduğunu bilmek belki daha iyi yanıtlamış oluruz. Pro bazı oyuncularda Hi-Fi seviyesinde kulaklıklar da görüyoruz. Mesela ünlü oyuncu Ninja BeyerDynamic DT 990 PRO kullanıyormuş. Bazı arkadaşlar uygun fiyatlı Hi-Fi kulaklık alıp ona uyacak şekilde ayrı mikrofon alıp kullanıyorlar.

Muhtemelen oyunlarda çok geniş aralıklı frekansa sahip seslere ihtiyaç duyulmuyordur diye düşünüyorum.

Bir kulaklığı iyi yapan şeyler nedir ? Kulaklığın çapı, Frekans aralığı, Direnç değeri, Mikrofon kalitesi, Kullanılan malzeme kalitesi, konforu vs vs.

Misal HS50 nin özellikleri

Kulaklık

Frekans Cevabı: 20Hz - 20 kHz
Hassasiyet: 111dB (+/-3dB)
Empedans: 32 Ohms @ 1 kHz
Hoparlörler: 50mm
Mikrofon
Empedans: 2.2k Ohms
Mikrofon Tipi: Tek yönlü, gürültü engelleme özellikli
Frekans Cevabı: 100Hz to 10kHz
Hassasiyet: -40dB (+/-3dB)

O bütçede alınabilecek en iyi kulaklık demek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

@Batuhan A.
Tamam hocam. İndirim olursa düşünülebilir MH751 . İlk çıkış fiyatı herkes 450 Tl beklemiş sanırım ama daha yüksek fiyattan çıkmış, hala da öyle.
Aslında bu sorunun cevabını oyunlarda üretilen seslerin hangi frekans aralığında olduğunu bilmek belki daha iyi yanıtlamış oluruz. Pro bazı oyuncularda Hi-Fi seviyesinde kulaklıklar da görüyoruz. Mesela ünlü oyuncu Ninja BeyerDynamic DT 990 PRO kullanıyormuş. Bazı arkadaşlar uygun fiyatlı Hi-Fi kulaklık alıp ona uyacak şekilde ayrı mikrofon alıp kullanıyorlar.

Muhtemelen oyunlarda çok geniş aralıklı frekansa sahip seslere ihtiyaç duyulmuyordur diye düşünüyorum.

Bir kulaklığı iyi yapan şeyler nedir ? Kulaklığın çapı, Frekans aralığı, Direnç değeri, Mikrofon kalitesi, Kullanılan malzeme kalitesi, konforu vs vs.

Misal HS50 nin özellikleri

Kulaklık

Frekans Cevabı: 20Hz - 20 kHz
Hassasiyet: 111dB (+/-3dB)
Empedans: 32 Ohms @ 1 kHz
Hoparlörler: 50mm
Mikrofon
Empedans: 2.2k Ohms
Mikrofon Tipi: Tek yönlü, gürültü engelleme özellikli
Frekans Cevabı: 100Hz to 10kHz
Hassasiyet: -40dB (+/-3dB)
HS50 nin özellikleri ideal midir peki? Pubg ve Rainbow da sesin nerden geldiğini duyuyum yeterli. Çaprazdan vs.

Tamam hocam. İndirim olursa düşünülebilir MH751 . İlk çıkış fiyatı herkes 450 Tl beklemiş sanırım ama daha yüksek fiyattan çıkmış, hala da öyle.

HS50 nin özellikleri ideal midir peki? Pubg ve Rainbow da sesin nerden geldiğini duyuyum yeterli. Çaprazdan vs.

Müzik vs başka konularda daha kaliteli bir kulaklık aramıyorsanız bence karşılar. Ama yine de emin konuşmak istemem. Çünkü o kulaklığı kullanmadım.

Ama almışken bir kere alıyorum diyerek daha üstüne de çıkabilirsiniz. MH751 müzik vs konusunda da sizi daha çok tatmin edecektir muhakkak.

Belki güzel bir indirim olursa ben de alabilirim :) Şu an ki kulaklığımın pedi çok fazla tüy topluyor :)

Zamanında Amazon'dan Cloud 2 almadım çok pişmanım :)

1300 TL'lik Game Zero'dan daha iyi bir kulaklık 570 TL fazla değil. Tabi indirim beklemek her zaman daha mantıklıdır ama bu fiyatı da iyi.
MH751 kulaklığı mı kastediyorsunuz? Evet, indirim olursa iyi olur. Bu arada profilinizdeki Samsung monitörü mü kullanıyorsunuz, memnun musunuz?
Müzik vs başka konularda daha kaliteli bir kulaklık aramıyorsanız bence karşılar. Ama yine de emin konuşmak istemem. Çünkü o kulaklığı kullanmadım.

Ama almışken bir kere alıyorum diyerek daha üstüne de çıkabilirsiniz. MH751 müzik vs konusunda da sizi daha çok tatmin edecektir muhakkak.

Belki güzel bir indirim olursa ben de alabilirim :) Şu an ki kulaklığımın pedi çok fazla tüy topluyor :)

Zamanında Amazon'dan Cloud 2 almadım çok pişmanım :)
Çıkış fiyatını herkes 450 Tl li gibi fiyat beklemiş ama yüksekten çıkarmışlar. İndirim olursa düşünürüm. :)

MH751 kulaklığı mı kastediyorsunuz? Evet, indirim olursa iyi olur. Bu arada profilinizdeki Samsung monitörü mü kullanıyorsunuz, memnun musunuz?
MH751'i kastediyorum.

Memnunum ama artık bu monitörü satın alamazsınız, yerine C24FG73 satılıyor. Renk gamutu çok geniş ama panel biraz yavaş, UFO testlerinde ghosting belli oluyor. Gerçi oyun içerisinde ben farketmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı