Corsair HS60 vs Cooler Master Masterpulse H750 vs Corsair HS50

Charles Vane

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dün Corsair HS60 modelini 400 liraya sipariş vermiştim tahminen yarın elime ulaşır. Ancak henüz kullanıp kullanmama konusunda tam emin değilim. Başlıkta bahsettiğim 3 kulaklık arasından seçim yapamıyorum. HS50 ve HS60 modeli arasında bildiğim kadarıyla sadece sanal 7.1 farkı var ve bu kutudan çıkan ses kartıyla sağlanıyor. H750 modeli içinse mikrofonun sesi fazla alma konusu haricinde gayet iyi bir kulaklık gibi duruyor. Genelde oyun ve sesli sohbette kullanacağım bir kulaklık olacak. Alacağım kulaklığı uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. Yani çok uzun süre bir daha kulaklık değiştireceğimi sanmıyorum bu yüzden tavsiyelerinizi buna göre yaparsanız sevinirim.

Corsair HS50: 289 TL
Cooler Master Masterpulse H750: 428 TL(İndirim kuponu ile beraber 400 liraya geliyor)
Corsair HS60: 400 TL
Aklımın bir köşesinde hâlâ duran ve kalitesinden tam emin olamadığım için listeye sokamadığım bir kulaklık daha var. Şöyle bırakayım: Sharkoon HDS Skiller-SGH3 Oyuncu Siyah Kulaklık

Hs60 aldim yeni. Sanal 7.1 neredeyse hicbirsey farkettirmiyor. Hs50 ile arasındaki fiyat farkina deymez. Hs50 ile hs60 ayni zaten. Konfor olarak rahat fakat terletiyor. Arkada surekli bana üfleyen bir vantilatör var. Kapattigim gibi kulaklarim terliyor. Haricen hiçbir sıkıntısı yok.

İçinden çıkan ses kartı sadece 7.1 efekti mi veriyor yani? Onun dışında sese bir faydası var mı?
Hs60 aldim yeni. Sanal 7.1 neredeyse hicbirsey farkettirmiyor. Hs50 ile arasındaki fiyat farkina deymez. Hs50 ile hs60 ayni zaten. Konfor olarak rahat fakat terletiyor. Arkada surekli bana üfleyen bir vantilatör var. Kapattigim gibi kulaklarim terliyor. Haricen hiçbir sıkıntısı yok.

Oyunlarda ses kasma açısından olumlu bir etkisi yok o zaman sanal 7.1'in? HS50 düşünüyorum da, güncel yorumunuz nedir?

Bende HS50 ile SGH3 arasında kaldım. Pek kulaklık kullanan bi insan değildim bu zamana kadar fakat artık ihtiyaç oldu. SGH3te kafa bandı olması daha rahat olacakmış hissi veriyor. Mikrofon olarak testlerde gördüğüm kadarıyla 2 modelde gayet iyi. Hatta Sharkoon B1 modeli de gayet iyi mikrofon olarak ancak 40mm hoparlör olması onu elememe neden oldu. Bende seçim yapamadım. Birbirlerinden ne üstünlükleri var bilen varsa aydınlatsın bizi de artık alalım şu kulaklığı :)

Bende de hs60 modeli var fakat kulaklığa gelen seslerin hepsi karşı tarafa gidiyor mikrofonu söküp denedim gene aynı. Hatta konu bile açtım çözümü yok halen bazı arkadaşlarda yaşamış onlarda çözememiş. İade etmeli miyim kulaklığı? Corsair HS60 oyun içi sesler karşıya gidiyor - Technopat Sosyal buda açtığım konu
Sizde benim ki gibi her hangi bir problem yok mu hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı