Corsair HS50 yüksek seste cızırtı

Emre Sakinmaz

Kilopat
Kulaklık bugün elime ulaştı Bass ve tizleri çok iyi. Anakart MSI B350 Pro Vd-h. Hepsiburada üzerinden Qp Bilişim'den aldım. Kulaklığı telefona takıp müzik dinlerken sorun yok ama bilgisayara takıp sesi son yapınca çok az gelen uğultu ses var. İçinden çıkan ara kabloda ise 2 tane 3.5 Jak 1 tane ise Jak girişi var ses kartına benzer ama USB'siz. Kulaklığın mikrofonunu kullanmak için ara kablo ile kulaklığı bilgisayar kasasına bağlıyorum, kulaklığın kablosunu döndürünce bazen kulaklığın solundan çok az ses geliyor bazen hiç gelmiyor bazen ikisinden de gelmiyor. Tahminimce ara kablo bozuk çünkü telefona da ara kablo ile bağlamaya çalıştığımda solundan çok az ses geldi biraz oynadığımda düzeliyor. Ne yapmam lazım? şuan Yazılımını indiriyorum ama İCUE yazılımı HS50 modelini desteklemiyor galiba? Mikrofonun sesi de az çıkıyor mikrofon sesini %100 yapmama rağmen.
Ses hem az hem cızırtılı.
Laptopa taktım kulaklığı. Kulaklık ve mikrofon performansı çok iyi hatta mikrofon sesi çok iyi veriyor diye mikrofon sesini laptoptan kısma gereksinimi duydum. PC'ye gelince ses çok az ve karşıya cızırtılı gidiyor.
ara kablo ile laptopa taktığımda ise ses cızırtılı ve kesik geliyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Yazılımını indiriyorum ama İCUE yazılımı HS50 modelini desteklemiyor galiba?
HS50'nin herhangi bir yazılım desteği bulunmuyor.

Ağustos ayında İtopya'dan HS50 almıştım, 2 hafta boyunca sorunsuz kullandıktan sonra sol taraftaki hoparlörden cızırtı gelmeye başladı. Benim aldığım ürün, Boğaziçi Bilgisayar'ın garantisi altındaydı. Sizinki de öyledir muhtemelen.

Şimdi önünüzde iki seçenek var;

1. Boğaziçi Bilgisayar'ı arayın ve durumu anlatın. Size bir kargo kodu verecekler ve ürünü onlara kargolayacaksınız. Ürünü kargoya vermeden önce bir kağıda isminizi, iletişim ve adres bilgilerinizi yazıp altına yaşadığınz sorunu ayrıntılı bir şekilde yazın ve ürünün kutusunun içine yerleştirin. Eğer değişim kararı çıkarsa size yeni ürünü gönderirler.
  2. Ya da bunlarla uğraşmayıp eğer 14 gün geçmediyse kulaklığı direk iade edebilirsiniz.
Yazılımını indiriyorum ama İCUE yazılımı HS50 modelini desteklemiyor galiba?

Ağustos ayında İtopya'dan HS50 almıştım, 2 hafta boyunca sorunsuz kullandıktan sonra sol taraftaki hoparlörden cızırtı gelmeye başladı. Benim aldığım ürün, Boğaziçi Bilgisayar'ın garantisi altındaydı. Sizinki de öyledir muhtemelen.

1. Boğaziçi Bilgisayar'ı arayın ve durumu anlatın. Size bir kargo kodu verecekler ve ürünü onlara kargolayacaksınız. Ürünü kargoya vermeden önce bir kağıda isminizi, iletişim ve adres bilgilerinizi yazıp altına yaşadığınz sorunu ayrıntılı bir şekilde yazın ve ürünün kutusunun içine yerleştirin. Eğer değişim kararı çıkarsa size yeni ürünü gönderirler.
  2. Ya da bunlarla uğraşmayıp eğer 14 gün geçmediyse kulaklığı direk iade edebilirsiniz.

Çözüm

Sabahtan beri uğraştım herşeyi yaptım Driverlerini yükledim PC'nin yeniden ama sorun kulaklığın kablosunu ara kabloya iyi sokamamam. Çok sert davranmak lazımmış biraz. Dertsiz başıma dert aldım şuan driverleri geri yüklemem lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı