Çözüldü Corsair HS65 ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kafein26

Centipat
Daha fazla  
Kulaklığın jak girişini USB dönüştürücüsüne takıyorum ancak ses gelmiyor. Ancak telefona takınca ses geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Realtek Audio ve DP high definitaion olmak üzere 2 seçenek var Realtek'te ses geliyor sadece jak girişini takınca.

Bir şey buldum ama işini görür mü bilmiyorum. Benim kulaklığın yanında High Definition Audio device yazısı var ya onun sürücüsünü indir direkt sitesini bulabilirsem atacağım belki iş görür bir de AMD'ye mi bağlı acaba bu?

Realtek Audio ve DP high definitaion olmak üzere 2 seçenek var Realtek'te ses geliyor sadece jak girişini takınca.

Hocam garip bir şekilde düzeldi. Ses karıştırıcısına girdim. USB adaptör seçeneğini seçince ses gelmiyordu şimdi tekrarda seçtim ve düzeldi.

Sesleri nasıl peki net ve berrak mı? O önemli.

Hocam garip bir şekilde düzeldi. Ses karıştırıcısına girdim. USB adaptör seçeneğini seçince ses gelmiyordu şimdi tekrarda seçtim ve düzeldi.

High Definition Audio Device Drivers Download for Windows 10, 8.1, 7, Vista, XP bu siteyi buldum başka var mı bakıyorum. Forum çıktı karşıma High Definition Audio sürücüsünü Windows kendi kuruyormuş anladığım kadarıyla Windows kurulduğunda çıkarsa çıkıyor kötü bir durum bu başka aklıma bir şey gelmiyor ama şu anki sesler sizi tatmin ediyorsa sorun yok.

Bir site daha buldum ama güvenilir mi indirmesi bilmiyorum ve Windows 11 olarak da sürücüyü indirme imkanı vermiş eğer doğruysa bu iyi haber linki aşağı bıraktım. Bir de senin AMD miydi AMD içinmiş çünkü bu sürücüler.
Kulaklıkta tek jak girişi var ancak bilgisayarımda kulaklık ve mikrofon olmak üzere 2 jak girişi var.

Eğer PC içinde kullanıyorsanız kulaklığı jak girişiyle direk kasanın ön kısmına takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerine gelip oradan sadece kulaklık ya da headphones yazar bunların dışında hiçbir şeyi seçme kulaklıktan kulaklığa ismi değişebilir belki biraz ama kulaklık yazısı olacak bir deneyin.

Eğer PC içinde kullanıyorsanız kulaklığı jak girişiyle direk kasanın ön kısmına takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerine gelip oradan sadece kulaklık ya da headphones yazar bunların dışında hiçbir şeyi seçme kulaklıktan kulaklığa ismi değişebilir belki biraz ama kulaklık yazısı olacak bir deneyin.

Hocam denedim ama yok olmadı büyük ihtimal USB ses kartında sıkıntı var normal jak girişini takınca çalıştı.

Ses kartsız yaptım zaten. Ancak kulaklıkla ilgili bir ibare çıkmadı sadece Realtek HD Audio vardı.

Bir arkadaş vardı onunkinde de çıkmamıştı. Sürücülerini mi güncellemiş öyle bir şey demişti onu yapınca kulaklık yazısı gelmişti. Kulaklığın sürücüsünden söz ediyordu sanırım sizde sürücü güncel mi bir dersiniz. Arkadaş kendi konusunu neden sildi bilmiyorum silmeseydi sizi oraya yönlendirirdim. Bir de kasanın ön girişine takılı olması şart kasa arkası hoparlör kasa önü kulaklık işlevi görüyor.
20240126_180335.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı