Corsair HS80 çalışmıyor

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
Kabloluda çalışmıyor, sistem algılamıyor. ICUE yazılımını silip tekrar yükledim, 5 dakkalığına çalıştı fakat tekrar devre dışı kaldı. Kablosuz modunda çalışıyor ama kabloluda sarj etmiyorsa eğer bataryası biteceği için hiç kullanamayacağım. Yazılımsal olabilir mi? Kulaklığın ışıkları falan hepsi yanıyor sadece sistem algılamıyor.

Aygıt Yöneticisi üzerinden bir ekran görüntüsü atar mısınız hocam?

@Hielah

Adım adım dediğim işlemleri yaparsanız sorununuz çözüleceğini düşünüyorum hocam.

Öncelikle Revo Uninstaller yazılımı ile ICUE'yi siliniz. Normal olarak sildiğiniz zaman kayıt defteri girdileri ve ayarları duruyor sistem üzerinde. Revo Uninstaller ile silerken ICUE'nin kendi silme arayüzü açılabilir. Programı iCUE yazılımının çıkan arayüzü üzerinden kaldır deyiniz. Ardından Revo Uninstaller'a geri dönüp ICUE'nin tüm bileşnelerini seçip siliniz.

Ardından sistemi yeniden başlatın.

Sonra DDU yazılımı ile
ses sürücüsünü siliniz.

Ardından CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Bu işlemlerden sonra iCUE yazılımını indirin, ancak kurmayın. Sonra sorun gider programını çalıştırıp ses sorun gidericisinin çalıştırın hocam.

Ardından cihazı sisteme kablolu olarak bağlayıp Windows ayarlar > cihazlar altından cihazı kaldırın. Eğer kablolu olarak görmez ise kablosuz olarak yapıp kaldır deyiniz.

Ardından sistemi yeniden başlatın. Bilgisayar kapandığı anda cihazı kablolu moda geçirin. Sonra iCUE yazılımını tekrar kurun. Sorun çözülmesi lazım.

Son düzenleme:
@Eray T PC'yi Windows 11'e yükselttim, o yüzden geç yazdım kusura bakma. Yine aynı şey oldu fakat kablo ucunu hafif zorlayınca algıladı, umarım yalama olmamıştır, durumu yazarım buraya. Sağ ol yardımın için yine de.

Ek olarak yalama olduysa pek yapabileceğiniz bir şey yok.
Bu kulaklığın kablosu type C gibi bir şey, yani ön ve arkadan farkı anlaşılmıyor bağlayınca. Anlayamadığım için ters takmışım kabloyu farkında olmadan, ters takılsa bile kulaklık girişine sorunsuz girince heralde bozuldu diye düşünmüştüm, yanlış alarm 🥹

Geri
Yukarı