Corsair Hydro H45 vs Arctic Freezer eSports 34

@MisakiTaro hocam @282742 sizi kovalıyor.:D

Arctic Freezer 34 eSports Duo çok daha makul bir tercih olur. 120 mm sogutucuların önerilecek bir yanları performanslarından dolayı yok.

He bütçe artacaksa Cougar Aqua 240 mm tercih edilebilir. İyi bir indirim alıyor.

Corsair H45 kullanıyorum 4 yılı aştı. Çok iyi soğutuyor ama fanı çok sesli. İstediğin kadar devir düşür anakarttan nafile, belirli RPM altına inmiyor. Arctic Freezer eSports 34'te kullanılan fanı satın aldım sessizlik için. Dereceler biraz yükseldi ama sessizlik sağladım. Yükselmiş halinde bile oyunlarda en fazla 68 dereceyi gördüm.
Satın aldığım fan Arctic Bionix P120. Arctic Freezer eSports 34'da kullanılan 10 yıl garantili bir fan.
Sonuç olarak Arctic Freezer eSports 34 öneririm. Yanında gelen aparat ile ileride ikinci fan da takılabiliyor. Yanında gelen macun Arctic MX-4, bu macunu kullanıyorum. Gayet başarılı.
1► https://www.hepsiburada.com/fuma-2-...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.38.3
2►Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik

ikisinden birini alabilirim sence hangisi daha iyi ve farkı ne derece iyi olur.

Fuma 2'nin fanlarının statik basıncı Arctic'e göre az görünüyor. Büyük olasılıkla Arctic'e göre soğutma performansı daha azdır. Karşılaştırmalı test varsa daha kesin olur.
Soğutucularda performansı CFM değil statik basınç etkiler.

Fuma 2'nin fanlarının statik basıncı Arctic'e göre az görünüyor. Büyük olasılıkla Arctic'e göre soğıtma performansı daha azdır. Karşılaştırmalı test varsa daha kesin olur.
Soğutucularda performansı CFM değil statik basınç etkiler.
diğer arkadaş fuma önerdide yani arctic mi alayım?
@Teacher80 bakır ısı boru sayısı ve termal tasarım olayını unuttun sanırım.

Fuma 2 daha sessiz ve daha iyi.
peki arada ne kadar fark var?

Fuma ikinin metal yüzey alanı ve ısı borusu daha fazla. Statik basınçları düşük olsa da fanların, bloğun verimi daha önemli. Sonuç olarak blok ne kadar ısı toplarsa fan o kadar dışarı atabilir.

İkisi de benzer performansta, dakika 8'e bakın. Fuma 2 daha sessiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hangisi uygunsa onu alın bence. Sessizlik ise Fuma 2 derim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı