Corsair Hydro serisi H110i Extreme performans sıvı işlemci soğutucusu

Celebron

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Başlıktaki sıvı soğutmayı almayı düşünüyorum. İşlemci Ryzen 3700X. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerinden bahsederse sevinirim. İki model arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu arada Corsair ınventus'ta indirime girmiş fiyat olarak avantajlı gibi duruyor.

H115I PRO modelini 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Gayet memnunum bir sorunu yok, performansı gayet güzel tavsiye ederim. Black Friday dönemi aldığım zaman 600-650 TL arasına denk gelmişti Amazon. Us üzerinden şimdi kaç kat zamlanmış belli değil.

H115I PRO modelini 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Gayet memnunum bir sorunu yok, performansı gayet güzel tavsiye ederim. Black Friday dönemi aldığım zaman 600-650 TL arasına denk gelmişti Amazon. Us üzerinden şimdi kaç kat zamlanmış belli değil.
Hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. H115I Pro ve H110i arasında ne gibi farklılıklar var acaba ? Sizce bu modeli alırsam bir sıkıntı yaşarmıyım ? 5 yıl garantisi varmış bu arada gerçekten beni cezbetti.
Az önce sitesinden baktım Inventus'ta AM4 uyumu var demesine rağmen Corsair'in kendi sitesinde uygun braketi ekstradan satın almanız gerekiyor yazıyor. Bir bilgisi olan varmıdır acaba ?

Son düzenleme:
Hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. H115I PRO ve H110i arasında ne gibi farklılıklar var acaba? Sizce bu modeli alırsam bir sıkıntı yaşar mıyım? 5 yıl garantisi varmış bu arada gerçekten beni cezbetti.
Az önce sitesinden baktım ınventus'ta AM4 uyumu var demesine rağmen Corsair'in kendi sitesinde uygun braketi ekstradan satın almanız gerekiyor yazıyor. Bir bilgisi olan var mıdır acaba?

Ben Amazon us üzerinden aldığım için garantisi 2 yıl yazıyordu. Ülkemizde garanti koşulları farklı olabilir bu ürünün bilemiyorum. Benim aldığım üründe de braket sorunu kafama takılmıştı, AM4 montajı için gereken bileşenler kutu içerisinde vardı sorunsuz kurduk. Ne desem yalan olur braket olayı için bilemiyorum. İki ürün arasındaki farka gelecek olursak genelde bu ürünü Türkçe sitelerde pek inceleyen yok. Yabancı forumlardan arasındaki farklara bakabilirsiniz.

Ben Amazon us üzerinden aldığım için garantisi 2 yıl yazıyordu. Ülkemizde garanti koşulları farklı olabilir bu ürünün bilemiyorum. Benim aldığım üründe de braket sorunu kafama takılmıştı, AM4 montajı için gereken bileşenler kutu içerisinde vardı sorunsuz kurduk. Ne desem yalan olur braket olayı için bilemiyorum. İki ürün arasındaki farka gelecek olursak genelde bu ürünü Türkçe sitelerde pek inceleyen yok. Yabancı forumlardan arasındaki farklara bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Aldım ürünü ve sorunsuz montaj yaptım. Ryzen 3700X PBO, CPB açık hiçbir voltaj ayarı yapmadan Auto'da maksimum oyunlarda 61 derece ki bu mevsimde harika bir derece olduğunu düşünüyorum. Çok memnun kaldım ve kafamdaki bütün soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Yalnız anlamadığım bir konu var kendi sitesinde uyumlu demesine rağmen cihazı iCUE ve Corsair link software'nde tanıtamadım. Bir yabancı forumda çözüm yollarını ararken bir arkadaş eski sürüm link software'nde tanıtabilmiş. Aynı şekilde bende kurdum yazılımı ve sıkıntı çözüldü. Yazılıma sadece pompa hızını arttırmak için ihtiyaç duydum. Sizde durum nasıl? Hangi program ile kullanıyorsunuz ve sorun yaşadınız mı?

O paraya alınmazdı o sıvı soğutma. 1600 TL'ye mi aldın?

Eski bir ürün, şu anki fiyatları çok takip etmedim ama daha iyisini o fiyata çok rahat buluruz zaten. 1026'ya alındıysa iyi yine.

Teşekkür ederim. Aldım ürünü ve sorunsuz montaj yaptım. Ryzen 3700X PBO, CPB açık hiçbir voltaj ayarı yapmadan Auto'da maksimum oyunlarda 61 derece ki bu mevsimde harika bir derece olduğunu düşünüyorum. Çok memnun kaldım ve kafamdaki bütün soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Yalnız anlamadığım bir konu var kendi sitesinde uyumlu demesine rağmen cihazı iCUE ve Corsair link software'nde tanıtamadım. Bir yabancı forumda çözüm yollarını ararken bir arkadaş eski sürüm link software'nde tanıtabilmiş. Aynı şekilde bende kurdum yazılımı ve sıkıntı çözüldü. Yazılıma sadece pompa hızını arttırmak için ihtiyaç duydum. Sizde durum nasıl? Hangi program ile kullanıyorsunuz ve sorun yaşadınız mı?

Üründe gözlemlediğim tek bug bu bahsettiğin olay. Benim de iki defa başıma geldi nasıl çözeceğimi de buldum sorunu bir daha yaşamadım. iCUE açtığında sıvı soğutmayı programda göremiyorsan, yani görünmesi gereken yer bomboşsa aşağıdaki çözümü uygula düzelecektir. Ben hep aynı şekilde çözdüm bu olayı. Corsair forumlarından bakarak buldum bu çözümü de. iCUE yazılımını bilgisayardan tamamen sil, son sürümünü sitesinden indir fakat kurma. Kasayı kapat ve elektriği tamamen kes kasadan. İşlemci üzerinde bulunan pompa bölümündeki USB kablosunu çıkar ve aynı girişe 2 dakika bekledikten sonra tekrar tak. Daha sonra sistemi açıp ilgili yazılımı yükle. Sorun çözülecektir.

Bu sorun nasıl tekrar başına gelebilir sorusuna gelirsek; yazılımı güncellemek istediğinde iCUE kısmından settings / alt kısımdaki "check for Update" kısmından güncelleme yap her zaman. Settings / üst kısımda device settings kısmındaki Update kısmına basarsan bilgisayar ve yazılım soğutucunu görmeyecektir. Eğer yanlışlıkla bu yazdığım hatayı yaparsan, üstteki çözümle tekrar düzeltebilirsin. Bu yorumu da beğenirsen çok sevinirim. 2 hafta çözüm aradım ne YouTube ne Türkçe forumlarda çözümünü bulamamıştım çünkü yoktu. O kadar uğraştık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı