Corsair Hydro serisi H110i Extreme performans sıvı işlemci soğutucusu

Üründe gözlemlediğim tek bug bu bahsettiğin olay. Benim de iki defa başıma geldi nasıl çözeceğimi de buldum sorunu bir daha yaşamadım. iCUE açtığında sıvı soğutmayı programda göremiyorsan, yani görünmesi gereken yer bomboşsa aşağıdaki çözümü uygula düzelecektir. Ben hep aynı şekilde çözdüm bu olayı. Corsair forumlarından bakarak buldum bu çözümü de. iCUE yazılımını bilgisayardan tamamen sil, son sürümünü sitesinden indir fakat kurma. Kasayı kapat ve elektriği tamamen kes kasadan. İşlemci üzerinde bulunan pompa bölümündeki USB kablosunu çıkar ve aynı girişe 2 dakika bekledikten sonra tekrar tak. Daha sonra sistemi açıp ilgili yazılımı yükle. Sorun çözülecektir.

Bu sorun nasıl tekrar başına gelebilir sorusuna gelirsek; yazılımı güncellemek istediğinde iCUE kısmından settings / alt kısımdaki "check for Update" kısmından güncelleme yap her zaman. Settings / üst kısımda device settings kısmındaki Update kısmına basarsan bilgisayar ve yazılım soğutucunu görmeyecektir. Eğer yanlışlıkla bu yazdığım hatayı yaparsan, üstteki çözümle tekrar düzeltebilirsin. Bu yorumu da beğenirsen çok sevinirim. 2 hafta çözüm aradım ne YouTube ne Türkçe forumlarda çözümünü bulamamıştım çünkü yoktu. O kadar uğraştık :)
Dostum teşekkür ederim. Zahmet edip yazmışsın iyi oldu. Denemedim fakat ben sorunu Link yazılımının eski bir versiyonunu yükleyerek çözdüm. Genel itibariyle Icue yazılımı daha yeni ve güncel fakat cihaz biraz eski o sebeple software bakımından malesef sorunlu. İşlev konusunda ise mükemmel çok memnunum. Bu arada pompa hızını mutlaka artır yazılımdan eğer imkan veriyorsa tabiki.

Geri
Yukarı