Corsair iCUE 220T alınır mı?

ulaslan0

Hectopat
Şu anda bu kasa piyasada en uygun 699 TL. Egzoz fan ve PSU bulunmuyor. Bunlar bütçem açısından dert değil, bir şekil hallederim. Görünüşünü çok beğendiğimden gönlüm bayağı kaldı. 395 X 210 X 450 mm boyutlarında. Boyut açısından biraz şüpheliyim, çok mu küçük yoksa normal mi tam kestiremiyorum. Sizce bu kasa alınır mı? Kullanan varsa yorumlarını dinlemek çok güzel olur.

10823961280562.jpg

Diğer parçalarınız ne olacak? Kasa genel olarak küçük olduğu için boyutlardan dolayı sıkıntı yaşatabiliyor, güzel kasa fakat uyumsuzluk sorunu çok oluyor.

Kesinlikle alınır. Airflow modeli de mevcut. Dilerseniz onu tercih edebilirsiniz. Kasa boyutu yeterli seviyede. Bütçe sorun değilse 4000X'e de bakabilirsiniz.

Airflow un ön tasarımını beğenmedim bir de full beyaz. Bu kasa siyah ve beyaz temada, çok şık olmuş bu yüzden. Aslında bütçem bu kadar değil ama tasarımına bayıldığım için bütçeyi bu kadar aştım. 4000X çok güzel bir kasa ama çok pahalı, PSU ve egzoz fanıda yok. Bayağı pahalıya patlar yani
Diğer parçalarınız ne olacak? Kasa genel olarak küçük olduğu için boyutlardan dolayı sıkıntı yaşatabiliyor, güzel kasa fakat uyumsuzluk sorunu çok oluyor.
tüm anakart tipleri bu kasaya uyuyormuş. Ekran kartıda öyle rtx 3090 lar takmayacağım, en iyi ihtimal rtx 2060 falan
Güzel kasa. Ama siyahı daha hoş bence.
Evet siyahı da hoş ama baya koyu bir cammış. Fanları, kasanın içini falan biraz kapatıyormuş. Birde şuanda piyasada beyaza göre daha pahalı. Beyazı tercih ediyorum sağolun

Airflow un ön tasarımını beğenmedim bir de Full beyaz. Bu kasa siyah ve beyaz temada, çok şık olmuş bu yüzden. Aslında bütçem bu kadar değil ama tasarımına bayıldığım için bütçeyi bu kadar aştım. 4000X çok güzel bir kasa ama çok pahalı, PSU ve egzoz fanıda yok. Bayağı pahalıya patlar yani.

Tüm anakart tipleri bu kasaya uyuyormuş. Ekran kartıda öyle RTX 3090'lar takmayacağım, en iyi ihtimal RTX 2060 falan.

Arkadaşın demeye çalışdığı o değil hocam. Evet tüm anakart modelleri uyuyor arkadaşın demeye çalıştığı iç hacmi biraz dar yani hem öne sıvı soğutma takıp hem de büyük bir ekran kartı aldığınızda sorun çıkarabiliyor veya yüksek bir hava soğutma takmak istediğinizde bazen sorun çıkarabiliyor onun dışında gayet güzel bir kasa.

Arkadaşın demeye çalışdığı o değil hocam. Evet tüm anakart modelleri uyuyor arkadaşın demeye çalıştığı iç hacmi biraz dar yani hem öne sıvı soğutma takıp hem de büyük bir ekran kartı aldığınızda sorun çıkarabiliyor veya yüksek bir hava soğutma takmak istediğinizde bazen sorun çıkarabiliyor onun dışında gayet güzel bir kasa.
Kule tipi büyük soğutmalar düşünmüyorum. Ekran kartıda dediğim gibi en fazla 2060 alabilirim, onunda boyutlarına baktım kasaya uyuyor. Bunun haricinde başka sıkıntı çıkarabilecek bir şey var mı ki? Benim boyuttan yana şüphlendiğim husus görünüş. Videolarda, kasanın özelliklerinde falan hangi fanın, hangi kartın uyup uymadığını kestirebilirim ama enine doğru görünüş olarak aşırı minyonsa almayabilirim bu kasayı.

Kule tipi büyük soğutmalar düşünmüyorum. Ekran kartıda dediğim gibi en fazla 2060 alabilirim, onunda boyutlarına baktım kasaya uyuyor. Bunun haricinde başka sıkıntı çıkarabilecek bir şey var mı ki? Benim boyuttan yana şüphlendiğim husus görünüş. Videolarda, kasanın özelliklerinde falan hangi fanın, hangi kartın uyup uymadığını kestirebilirim ama enine doğru görünüş olarak aşırı minyonsa almayabilirim bu kasayı.

Hocam minyon falan değil sadece standart ATX kasalardan bir karış küçük gayet yeterli büyüklükte internetten videolarına bakabilirsin ölçülerine vb. sorun çıkarabilecek 2 şey var onları da söyledim zaten bir sıvı soğutma takarsanız öne Gaming X Trio ASUS STRIX gibi 2.8 slot kaplayan ve uzun olan kartları takamazsınız ve yüksek kule tipi soğutmalar takamazsınız onun dışında başka bir şey yok bence bu fiyata kaçırılmayacak bir kasa içindeki 3 tane SP120 fanın değeri 500TL zaten 200 TL'ye alıyorsunuz o kasayı bence bu fiyata alternatifi yokdur bu kasanın.

Geri
Yukarı