Corsair iCUE 465X Kasaya sıvı soğutma takma

cenks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde 240mm ASUS sıvı soğutma var ve Corsair iCUE 465X kasasının üst kısmına takınca RAM'lere çarpıyor. Bu sıvı soğutmayı şu videodaki gibi montajlasam herhangi bir sorun olur mu?
Oluştumak istediğim kasa videodaki gibi olacak ısı problemi yaratır mı?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz. Ramleriniz nedir acaba? Bir de önde bulunan yuvalara denediniz mi?
Bu kasada var mı bilmiyorum ama çiftli olabilir 14cm fanlarda takılabilsin diye.

TridentZ'ye çarpmaz. Low profile sayılabilecek bir RAM.

Çarpma yapacağını sanmam 41mm uzunluğu var sonuçta RAM'in.
Herhangi bir ısı problemi olmaz o şekilde kullnabilirsiniz. Ek olarak üst kısımda ne kadar var ise 2 veya 3 tane fan alıp montajlarsınız.
Sıvı soğutmadan çıkan fanları iç tarafa RGB fanları ise ön tarafa montajlarsınız bu şekilde sıvı soğutma için çok daha iyi bir soğutma performansı alır ve kasanın içini de daha fazla hava ile doldurursunuz.
Kısacası hem kasanın içinde 3 tane fan olur hava emer, bir de normal durduğu yerde durur hava emdirir. Ama toz filtresinden vazgeçmiş olursunuz öyle.

TridentZ'ye çarpmaz. Low profile sayılabilecek bir RAM.

Corsair 3600MHz CL18 olmasaydı Corsair modelini seçecektim fakat G.Skill C16 olmasıyla beni daha çok kendine çekti.

Son düzenleme:
Corsair 3600MHz CL18 olmasaydı Corsair modelini seçecektim fakat GSkill CL16 olmasıyla beni daha çok kendine çekti.
Hangi modeli? Corsair alma zaten kötü çipli.

Yurtdışında çok güzel RGB RAM'ler var ama Türkiye'deki en iyi seçenek GSkill TridentZ zaten.

Çarpma yapacağını sanmam 41mm uzunluğu var sonuçta RAM'in.
Herhangi bir ısı problemi olmaz o şekilde kullnabilirsiniz. Ek olarak üst kısımda ne kadar var ise 2 veya 3 tane fan alıp montajlarsınız.
Sıvı soğutmadan çıkan fanları iç tarafa RGB fanları ise ön tarafa montajlarsınız bu şekilde sıvı soğutma için çok daha iyi bir soğutma performansı alır ve kasanın içini de daha fazla hava ile doldurursunuz.
Kısacası hem kasanın içinde 3 tane fan olur hava emer, bir de normal durduğu yerde durur hava emdirir. Ama toz filtresinden vazgeçmiş olursunuz öyle.

Anladım teşekkür ederim.

Hangi modeli? Corsair alma zaten kötü çipli.

Corsair Vengeance RGB Pro.
Kasa içerisinde RGB anlamında bütünlükte sağlamak istiyorum.
Mesela tüm RGB'leri aurodan veya Corsair programında yönetmek gibi.

Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim.

Daha doğrusu toz fiktreden vaz geçmeyede gerek yokmuş. Video'daki gibi montajlayınca radyatörün boş gözüken kısmına kendi soğutucunuzun fanlarını takacaksınız.
Bu gün nedense anlatamıyorum bazı şeyleri :D.

Geri
Yukarı