iCUE 465X'in sıvı soğutma uyumu nedir?

Bnmchar

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Vengeance Pro RGB 3200Mhz CL16
Ekran kartı
MSI 390X Gaming 8G
Anakart
Asus X570F
İşlemci
3900X
Merhaba şu an kullandığım sistem:
iCUE 465X.
Ryzen 9 3900X (Wraith Prism)
Vengeance Pro RGB (Slim model değil)
MSI 390X Gaming.

Bu sisteme sıvı soğutma almak istiyorum ancak internette Vengeance Pro RGB modeliyle üst tarafa AiO takılamadığını gördüm.
Bunun bir çözümü var mı? Veyahut bu RAM ile AiO kullanan var mı?
Bir de sıvı soğutma önerirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Not: Sıvı soğutmayı ön tarafa takmayı pek istemiyorum bunu önermezseniz sevinirim.😁

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri low profile olanlarla değiştirmeden takma imkanın yok. Önde de sıkıntı olmaz aslında görüntü açısından mı hoşlanmıyorsun?

Ekran kartım 275W TDP'ye sahip önde olursa ekran kartında ısınma sorunu yaratır mı?
Olduğu gibi takılırsa ısınma sorunu yapabilir. Öndeki fanları yukarıya egzoz fanı olacak şekilde takarsan ve ekstra egzoz fanı alıp arkaya da fan takarsan içerdeki sıcak hava hızlıca tahliye edilmiş olur, bu sayede ısınma sorununu en aza indirmiş olursun.

Olduğu gibi takılırsa ısınma sorunu yapabilir. Öndeki fanları yukarıya egzoz fanı olacak şekilde takarsan ve ekstra egzoz fanı alıp arkaya da fan takarsan içerdeki sıcak hava hızlıca tahliye edilmiş olur, bu sayede ısınma sorununu en aza indirmiş olursun.
Peki, ID Cooling'in 360mm'lik bir soğutucusunu gördüm. Bu soğutucuyu önerir misiniz? Ve bu soğutucuyu alıp öndeki fanlar ile radyatörü soğutup kalan fanları egzoz fanı olarak kullansam soğutma açısından çok bir kaybım olur mu? Corsair LL120'nin 43.25 CFM, ID Cooling'in fanları kendi sitesinde yazdığına göre 62 CFM.

Peki, ID Cooling'in 360mm'lik bir soğutucusunu gördüm. Bu soğutucuyu önerir misiniz? Ve bu soğutucuyu alıp öndeki fanlar ile radyatörü soğutup kalan fanları egzoz fanı olarak kullansam soğutma açısından çok bir kaybım olur mu? Corsair LL120'nin 43.25 CFM, ID Cooling'in fanları kendi sitesinde yazdığına göre 62 CFM.
O soğutucuyu tavsiye etmem, sırf 360mm olduğu için alınmaz. Kaliteli 240mm AIO performansında, kasada boşuna yer kaplamaktan başka bir işe yaramaz bence.

O bütçede en iyisi nedir tam hakim değilim hocam bunun İçin ayrı konu açın bilgili arkadaşlar yardımcı olur. Konu kasayla alakalı olunca ilgilenen olmamış sanırım.

Geri
Yukarı