Corsair K55 vs Logitech G213 Prodigy

mehmetari

Hectopat
Daha fazla  
Klavyem eskidi, ben de yeni bir klavye almaya karar verdim, almışken de artık RGB bir klavye alayım diyorum.

Bütçem başlıkta da yazıldığı gibi 300 TL.
Bu iki klavye arasında kaldım, sizce hangisi daha iyi;
Veya daha iyi tavsiyeleriniz varsa tavsiyelere de açığım, şimdiden herkese teşekkürler.

Cosair Klavyenin Tuş derinliği yüksek, siz normalde daha kısa derinlikte kullanıyorsanız az biraz alışma süreci yaşarsınız. Ayrıca Cosair kaliteli bir kasa üreticisidir ama logitech Klavye, oyun kolu, Hoparlör, mouse vb. konusunda çalışan bir firmadır. Kısacası önerim Logitec. Ayrıca ikiside zaten kablolu yani ikisi de sizi üzmez.

Zeusistem

Ben yakın zamanda "Ck-108" adlı klavyeyi alacağım, birçok incelemesini gördüm gayet de güzel bir klavye bana göre zaten genellikle hakkındaki videolarda kaliteli ve güzel olduğu söyleniyor :).
  • Link: Gearbest TR: Motospeed CK108 USB Kablolu Oyun Klavyesi BLUE SWITCHES.
Ayrıca ben o iki klavye arasında "Corsair K55"i seçerdim.
Klavye güzel ama multimedya tuşları bulunmuyor, o tuşlar bulunursa güzel olur. En azından benim için öyle. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cosair Klavyenin Tuş derinliği yüksek, siz normalde daha kısa derinlikte kullanıyorsanız az biraz alışma süreci yaşarsınız. Ayrıca Cosair kaliteli bir kasa üreticisidir ama logitech Klavye, oyun kolu, Hoparlör, mouse vb. konusunda çalışan bir firmadır. Kısacası önerim Logitec. Ayrıca ikiside zaten kablolu yani ikisi de sizi üzmez.

Zeusistem
Ben şuana kadar hep kısa derinlikte tuşlu klavye kullandım, yüksek tuşlu alırsam kısa sürede alişabilir miyim sizce? :)

K55'in kullanım hissiyatı gayet hoş. G213'ü birkaç dakikalığına deneme şansım oldu ve hissiyatı pek hoşuma gitmedi. K55 konusunda kötü yorumlar var fakat ben memnunum. Kasa bakımından da çok sağlam. Tuş derinliği konusuna da çabucak alışırsın diye umuyorum. Sonuç olarak iki klavye de seni üzmez.

K55'in kullanım hissiyatı gayet hoş. G213'ü birkaç dakikalığına deneme şansım oldu ve hissiyatı pek hoşuma gitmedi. K55 konusunda kötü yorumlar var fakat ben memnunum. Kasa bakımından da çok sağlam. Tuş derinliği konusuna da çabucak alışırsın diye umuyorum. Sonuç olarak iki klavye de seni üzmez.
Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı