Corsair K60 RGB Pro çınlama sesi

Sizi rahatsız ediyorsa bence iade etmelisiniz. Sizin videonuzda çınlama sesini sadece alt ok tuşlarında duyuyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
orta tuşlarda ya da tuşların üzerinde el gezdirdiğinizde de geliyor demişsiniz ama ne yazık ki videoda oralarda çınlama duyamadım, muhtemelen mikrofon uzak kalıyor o kısımda. Fakat hiç bir yerde olmamalı.

Aldığınız mağaza hangisi? Aldığınız anahtar modeli nedir? Kutu arkasında Cherry yazıyor, Cherry anahtarlar üretim kalitesi en yüksek olan anahtarlar, ürün sahte olabilir, bozuk tek ürün ya da hatalı üretim bir parti olabilir ancak benim incelediğim klavyede böyle bir ses yok. Satın aldığınız yerde birden çok böyle durum varsa ortaya çıkar ve kullanıcılar en azından dikkatli alır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
kısmında kaydettiğimiz tuş seslerini dinledim, Cherry Viola anahtarlarda çınlama gelmiyor.

Şurada biri Corsair K95 için de pingleme sesi kaydetmiş, hatta "incelemelerde kesin bu sesi kesiyor bunlar!" filan diye atıp tutmuş:
K95'i hiç hatırlamıyorum ama ne duyduysam onu kaydediyorum. Kimsenin de böyle saçma şeylerle uğraştığını sanmıyorum, çınlayana çınlıyor dersin bilen isteyen alır, istemeyen almaz yani.

Bu tıng tıng şeklindeki yay ötme sesi aslında çok ucuz anahtarların imza seslerinden birisi, Corsair gibi bir markanın ürünlerinde bence kesinlikle olmamalı. Kendi incelediğim üst seviye modellerde hiç duymadım ama ucuz modellerde marka bağımsız olarak çok yaygın durumda. Bu yüzden şüpheli bir durum.

Kutu arkasında Cherry yazıyor, Cherry anahtarlar üretim kalitesi en yüksek olan anahtarlar, ürün sahte olabilir, bozuk tek ürün ya da hatalı üretim bir parti olabilir ancak benim incelediğim klavyede böyle bir ses yok. Satın aldığınız yerde birden çok böyle durum varsa ortaya çıkar ve kullanıcılar en azından dikkatli alır.

Bu tıng tıng şeklindeki yay ötme sesi aslında çok ucuz anahtarların imza seslerinden birisi, Corsair gibi bir markanın ürünlerinde bence kesinlikle olmamalı. Kendi incelediğim üst seviye modellerde hiç duymadım ama ucuz modellerde marka bağımsız olarak çok yaygın durumda. Bu yüzden şüpheli bir durum.

Cherry MX anahtarlar dediğiniz gibi en üst seviye anahtarlar hocam ama bu klavyede Cherry Viola anahtarlar kullanılmış. Daha ucuz anahtarlar bunlar, MX'ler kadar kaliteli değiller. Zaten üretilirken bütçe dostu klavyeler hedeflenmişti, yine de bu klavye 89.99$ gibi saçma bir fiyattan satışa sunuldu. İnternette de fiyatı yüzünden hiç beğenilmemişti ve zaten bir daha da kullanılmadı bu anahtarlar. Cherry'nin istediği gibi membran klavye fiyatına satılmış olsaydı bu klavye kesinlikle alınırdı.

Kısacası sizin dediğiniz gibi ucuz anahtarlarda yaygın bir durum ve Cherry Viola anahtarlar da kesinlikle ucuz.

Sizi rahatsız ediyorsa bence iade etmelisiniz.
Az önce satın alım yapmış olduğum firmayı aradım. Ürünü mağazadan aldığınız için iade edemiyorsunuz kutuyu açıp baksaydınız diyorlar. Fiziksel mağazalardan ürün alırken açıp iyice inceleyin arkadaşlar yoksa iade edemiyorsunuz.
Umarım iade etmenin bir yolunu bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı