Corsair K68 Cherry MX red multimedia tuşları çalışmıyor

DanteF

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir arkadaşımdan ikinci el K68 Cherry MX red aldım ilk aldığımda kontrol ettiğim üzere multimedia tuşları (ses kısma ve aç, sesi tamamen kapatma, videoyu durdurma vs.) Şu an çalışmıyor, görselde belirttiğim üzere bir ışık yanıp sönüyor sürücü güncellemesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum fakat markanın programı klavyeyi görmüyor nasıl düzeltebilirim?

4663f11c-4a58-4227-b41d-b1f77d55cd59.jpg

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir arkadaşımdan ikinci el K68 Cherry MX red aldım ilk aldığımda kontrol ettiğim üzere multimedia tuşları (ses kısma ve aç, sesi tamamen kapatma, videoyu durdurma vs.) Şu an çalışmıyor, görselde belirttiğim üzere bir ışık yanıp sönüyor sürücü güncellemesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum fakat markanın programı klavyeyi görmüyor nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1908262
iCUE görmüyorsa sıkıntı. Başka bir pc ile deneme şansınız var mı hocam iCUE programını.

iCUE görmüyorsa sıkıntı. Başka bir PC ile deneme şansınız var mı hocam iCUE programını.

Ne yazık ki yok :/

Düzeltiyorum ICUE'dan görselde gösterdiğim şekilde gözüküyor modeli yanlış biliyormuş aldığım arkadaşım model sanırım K70 Lux red

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-19_004909431.png
    resim_2023-08-19_004909431.png
    42 KB · Görüntüleme: 13
Hocam klavyeyi resetlemeyi deneyelim bir.
1) Klavyenin USB'sini çıkarın.
2) Esc tuşuna basılı tutun.
3) Esc tuşuna basılı tutarken klavyenin USB'sini takın (Esc'yi bırakmayın)
4) Esc'ye 5 saniye daha basılı tuttuktan sonra Esc'yi bırakın.
Kkavye resetenecektir. Muhtemelen işe yaramayacak fakat denemekten zarar gelmez.

Bu sorun K70 Lux için kronik bir sorun. 2-3 foruma baktım bu sorunu yaşayan bir sürü insan var.

Hocam klavyeyi resetlemeyi deneyelim bir.
1) klavyenin USB'sini çıkarın.
2) ESC tuşuna basılı tutun.
3) ESC tuşuna basılı tutarken klavyenin USB'sini takın (ESC'yi bırakmayın)
4) ESC'ye 5 saniye daha basılı tuttuktan sonra ESC'yi bırakın.
Kkavye resetenecektir. Muhtemelen işe yaramayacak fakat denemekten zarar gelmez.

Bu sorun K70 Lux için kronik bir sorun. 2-3 foruma baktım bu sorunu yaşayan bir sürü insan var.

Bunu denedim maalesef fakat yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim.

Hocam yaşayan 5-6 kişinin yazısını okudum çözebilen olmamış maalesef.

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim dostum.

Hocam düzelttim klavyenin üst kenarında bir USB portu ve kademe ayarı bulunuyor birazcık oynadığımda hem sürücüde gözüktü hem sorunum düzeldi şimdi tek problemim ışığın dalgalanması ama o da çok büyük bir problem değil :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı